5 راه شگفت انگیز برای الهام گرفتن

[ad_1]

انگیزه برای موفقیت بسیار مهم است. به راحتی می توان فهمید که چرا این موضوع از طرق مختلف بسیار مهم است. کارشناسان همیشه به دنبال راه های جدیدی برای انجام کارها هستند، از ارتقای انگیزه دانش آموزان تا افزایش انگیزه آنها برای ورزش و ….

1. عوامل روانی مؤثر بر انگیزه

تئوری ها و پیشنهادات زیادی برای ایجاد انگیزه در افراد تدوین شده است. اما برخی از عوامل روانی وجود دارد که می تواند انگیزه را تحت تأثیر قرار دهد. ممکن است تعجب کنید. آیا می دانستید که تصور موفقیت می تواند نتیجه معکوس داشته باشد؟ یا گاهی اوقات چنین تشویقی می تواند منجر به بی انگیزگی شود؟ فقط چند چیز شگفت انگیز را که می تواند بر انگیزه شما تأثیر بگذارد، بررسی کنید.

از الهام خود با دقت استفاده کنید

اگر فردی از انجام کاری لذت می برد، استدلال می کند که در نظر گرفتن پاداش برای رفتار او این احساس را ایجاد می کند. آیا این استدلال صحیح است؟ پاسخ در بیشتر موارد منفی است. فعالیت های انگیزشی که افراد از قبل آرزوی انجام آنها را دارند، گاهی اوقات می توانند انگیزه را مهار کنند.

محققان دریافته‌اند که پاداش دادن به افراد برای انجام کارهایی که از قبل انگیزه انجام آن‌ها را دارند، در واقع می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. به یاد داشته باشید که انگیزه در فرد ذاتی است و اساسا برای لذت بردن از آن انجام می شود. کارما پاداش خاص خود را دارد.

در مواردی که کودکان برای انجام کاری که قبلاً از آن لذت می‌برند (مانند بازی با یک اسباب‌بازی خاص) پاداش دریافت می‌کنند، انگیزه‌های آینده آنها برای شرکت در آن فعالیت کاهش می‌یابد. روانشناسان از این پدیده به عنوان «اثر توجیه بیش از حد» یاد می کنند. پس مراقب پاداش ها باشید. افزایش انگیزه برای یک فعالیت برنامه ریزی نشده ممکن است کارساز باشد. اما اتکای بیش از حد به چنین پاداش هایی می تواند انگیزه را در برخی موارد کاهش دهد.

چگونه می توانید از این مفهوم برای افزایش انگیزه استفاده کنید؟

• از پاداش های خارجی استفاده کنید.
• اگر واقعاً علاقه ذاتی به فعالیت نداشته باشید، پاداش ها می توانند مؤثر باشند.
• پاداش خارجی را در طول دوره یادگیری اولیه امتحان کنید. اما زمانی که یادگیرنده بیشتر به فعالیت علاقه مند شد، آن پاداش ها را کنار بگذارید.

، با چالش ها روبرو شود

کدام اثر بیشتر الهام بخش شماست؟ کاری که صد بار انجام داده اید و احتمالاً می توانید در خواب انجام دهید یا کاری را انجام دهید که در محدوده مهارت شماست. اما آیا او نیاز به یادگیری چیزهای جدید دارد؟ برای بسیاری از مردم، اولین گزینه ممکن است ساده ترین باشد. اما گزینه دوم چالش برانگیزتر و شاید جالب تر و الهام بخش تر است.

اگر می‌خواهید انگیزه خود را برای انجام کاری افزایش دهید، مانند زودتر بلند شدن از رختخواب، دور شدن از روتین‌های قدیمی و معرفی چالش‌های جدید می‌تواند راهی موثر برای حفظ این جرقه انگیزشی باشد.
چگونه می توانید از این الهام بهترین استفاده را ببرید؟ شما باید خود را به چالش بکشید. برای ماراتن ها و مسابقات محلی ثبت نام کنید. روی زمان بندی خود تمرکز کنید یا کمی بیشتر از حد معمول تلاش کنید. مهم نیست که چه اهدافی دارید، افزودن چالش‌های بیشتر به زندگی می‌تواند به بهبود مهارت‌ها و انگیزه شما کمک کند و رویکرد شما به موفقیت را سرعت بخشد.

3. موفقیت را تصور نکنید

یکی از رایج ترین نکات برای ایجاد انگیزه در خود برای تصور موفقیت این است؛ اما تحقیقات نشان می دهد که در واقع می تواند مانع پیشرفت شود. مشکل این است که مردم اغلب پس از رسیدن به یک هدف، خود را تصور می کنند. اما آنها از گنجاندن تمام تلاش های لازم برای دستیابی به این اهداف خودداری می کنند.

با فرض اینکه به هدف خود رسیده اید، در واقع میزان انرژی مورد نیاز برای اختصاص دادن به کار را کاهش می دهید. تحقیقات قبلی نشان داده است که خیال پردازی معمولاً موفقیت ضعیف را پیش بینی می کند، و تحقیقات اخیر نشان می دهد که تصویر ذهنی از چنین چیزهایی انرژی لازم برای پیشرفت را می گیرد.

چه باید کرد؟

به جای اینکه خودتان را در رویاهایتان موفق تصور کنید، تمام مراحل لازم برای رسیدن به آن موفقیت را تصور کنید.

• با چه چالش هایی روبرو خواهید شد؟ دانستن آنچه ممکن است با آن روبرو شوید، می تواند دستیابی به آن را آسان تر کند.

• برای غلبه بر این چالش ها باید از چه استراتژی هایی استفاده کنید؟ برنامه ریزی برای آینده می تواند به شما کمک کند تا برای چالش های پیش رو آماده شوید.

4. کنترل

معمولاً هنگامی که افراد بر آنچه اتفاق می افتد کنترل دارند، انگیزه بیشتری دارند. آیا تا به حال عضو گروهی بوده اید که احساس کنند واقعاً هیچ کنترل شخصی بر نتیجه ندارند؟ آیا احساس خاصی برای پیوستن به گروه داشتید؟

یکی از دلایلی که مردم گاهی اوقات از کار گروهی بیزارند، از دست دادن حس کنترل و مشارکت شخصی است.

برای کمک به کنترل گروه چه کاری می توانید انجام دهید؟

• اگر در یک گروه هستید (یا در تلاش برای الهام بخشیدن به یک گروه هستید)، سعی کنید راهی پیدا کنید تا به هر یک از افراد گروه احساس قدرت و نفوذ نشان دهید.

• در یک گروه، هر فرد باید یک موضوع واحد را کنترل کند و صحبت کند و ایده بدهد.

• به اعضای تیم اجازه دهید تصمیم بگیرند که چه اهدافی را می خواهند دنبال کنند.

5. بر سفر تمرکز کنید، نه نتیجه

اثبات نتیجه موفقیت یا شکست می تواند انگیزه را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد. روانشناس کارول دوک در تحقیقات خود در مورد طرز فکرهای مختلف دریافته است که تمجید از کودکان به دلیل ویژگی های خاص آنها (مانند باهوش بودن یا جذاب بودن) در واقع می تواند انگیزه و ثبات اراده برای آینده را کاهش دهد.

او معتقد است که چنین تمجیدی به افراد اجازه می دهد تا ذهنیت خاصی را پرورش دهند. افراد با این طرز فکر معتقدند که ویژگی های شخصی ذاتی و تغییر ناپذیر هستند. آنها فکر می کنند باهوش یا معمولی، زیبا یا زشت، ورزشکار یا غیرورزشکار و غیره هستند.

چگونه می توان ذهنیت ایستا را متوقف کرد؟

دوک پیشنهاد می‌کند که ستایش تلاش‌ها مهم‌تر از فضایل است.

به جای تمرکز بر نتیجه، روی موفقیت یا شکست خود تمرکز کنید و سعی کنید در طول مسیر روی دستیابی به اهداف خود تمرکز کنید.

• از فرآیند کار چه آموخته اید؟ به یاد داشته باشید که مراحل به اندازه نتایج مهم هستند.

• کدام اقدامات مؤثرتر و ارزشمندتر بوده است؟ با ارزیابی تلاش های خود می توانید مراحل آینده خود را برای دستیابی به نتایج بهتر مشخص کنید.

زمانی که سعی می کنید وزن کم کنید، برای یک ماراتن آماده شوید، مدرک بگیرید یا هر نوع هدف دیگری را دنبال کنید، انگیزه نقش کلیدی در موفقیت یا شکست کلی شما دارد. برخی از این یافته های تحقیقاتی ممکن است با ایده شما در مورد اینکه چه کار می کند مغایرت داشته باشد. سعی کنید برخی از این استراتژی ها را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا اشتیاق خود را برای دستیابی به هدف مورد نظر تقویت کنید.

منبع: Verywellmind

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما