قالنویی: مملکتت را نزن تا من را بزنی!

امیر گالنویی در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان در جمع خبرنگاران تاکید کرد: در مورد تقابل با بلغارستان باید بگویم نوع بازی، ساختار دفاعی و گل نخوردن برای ما مهم بود. ما به آنها فرصت های زیادی ندادیم، اما باید نگرش خود را نسبت به موقعیت هایی که از دست دادیم تغییر دهیم.

وی ادامه داد: بازیکنان زحمت کشیدند و جا دارد از آنها تشکر کنم. بلغارستان را قدرت رو به زوال فوتبال اروپا می دانند اما آنها می خواهند با برنامه ریزی و نوسازی به گذشته خوب خود بازگردند.

گالنویی درباره برخی انتقادات به تیم ملی گفت: برخی با من مشکل دارند اما به تیم ملی حمله می کنند. اولین بازی هایی که در فیفا انجام دادیم با تیم های ملی فوتبال روسیه و کنیا بود که مورد انتقاد خیلی ها قرار گرفت اما الان قطر با همین تیم ها بازی می کند و هیچکس چیزی نمی گوید. و در شرایطی که قطری ها مشکل ما را ندارند و پول برای آنها مشکلی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در فوتبال امروز دیگر بازی آسان نداریم. دیشب همه شاهد نتایج بازی های مقدماتی و رسمی بودیم. ایتالیا مساوی کرد، آلمان با ژاپن، انگلیس با اوکراین، چرا همین دوستانی که منتقد بودند الان سکوت کرده اند؟ نظر من این است که برای ساختن قلعه به کشور و تیم ملی حمله نکنید بلکه به تیم ملی کمک کنید.

کلانوی در خصوص آمادگی تیم های آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی گفت: اینکه تیم های آسیایی عملکرد خوبی دارند ما را خوشحال می کند اما از طرفی محتاط هم می شود. اما این موضوع به امروز و دیروز برمی گردد و به ساختار و طراحی این کشورها در فوتبال مربوط می شود. من قبلاً گفته ام و باز هم می گویم، اگر عربستان بازیکنان درجه یک را برای لیگ خود بیاورد، بخواهد ساختار فوتبال خود را به نوعی تغییر دهد، باید همین کار را انجام دهیم و فوتبال خود را مدرن کنیم. ما بازیکنان بزرگی داریم و تیم ملی به خوبی پیشرفت می کند. شکست دادن بلغارستان در خانه آسان نیست، اما باید اعتراف کنیم که ژاپنی ها سریعتر از ما هستند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به وعده جوان سازی گفت: تغییرات در شیب ملایم صورت می گیرد. دو هافبک جوان ما مصدوم هستند و چند بازیکن هم برای امید در اختیار داریم که می توانند در آینده نزدیک به ما کمک کنند. ما به تغییرات فکر می کنیم، اما تا زمانی که بازیکنان بزرگ ما فرصت کمک به تیم ملی را داشته باشند، از آنها استفاده خواهیم کرد، اما به فکر جایگزینی هم هستیم، این شروع شده است و ما بیشتر توجه می کنیم.

قلناوی تصریح کرد: بسیاری از دوستان به دشمنی که با من داشتند چیزی می گفتند که امروز جواب می دهم. در تیم هایی که کار کردم به جای یک هافبک با دو هافبک بازی کردم و جواب گرفتم. از روزی که کار را گرفتم به دنبال طرح دوم بودم. ما با سامون قدوس این کار را انجام دادیم اما او مدتی از تمرینات دور بود و از نظر روحی و جسمی عقب بود اما آمد و با بخشی از توانش به ما کمک کرد و معتقدم سامون می تواند بیشتر برای تیم ملی انجام دهد. به ما کمک کن

وی یادآور شد: می توانیم همزمان دو تیم ملی داشته باشیم. ما در نهایت با 24 نفر در تیم خود به پایان رسیدیم و هر تغییری تاثیر چندانی نخواهد داشت. لیگ ما قوی‌تر شده و باشگاه‌های ما می‌توانند نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا کسب کنند. امیدوارم بیرانوند و رضاییان به زودی بهبود پیدا کنند. برنامه بعدی ما برای تیم ملی تورنمنت اردن است و بعد از آن مسابقات مقدماتی جام جهانی را داریم و باید از 18 ژانویه در قطر باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که بازیکنان بزرگ چقدر می توانند به تیم کمک کنند؟ وی گفت: بازیکنان بزرگ باید بیشتر در زمین کار کنند و عظمت خود را با کیفیت بهتری نشان دهند. در سال 2006، در تیم های سرگرمی، بزرگترها عصای زیر بغل ما بودند و در انجام وظایفشان کمک می کردند.

وی در خصوص بازی با آنگولا تاکید کرد: این بازی آسان نخواهد بود، بازی با آنگولا را دوستانه نمی بینیم و برای ما این یک بازی رسمی است. ما 25 بازیکن هم سطح داریم و با سبک بازی رسمی بیرون خواهیم رفت. در اینجا جا دارد برای بیرانوند و رضاییان آرزوی سلامتی کنیم. بیرانوند در دو مرحله ای که من بودم مصدوم شد و این از شانس ماست. وقتی متوجه شدم او مشکل دارد، گفتم او را تعویض کند تا مشکل بیشتر نشود، چون سلامت بازیکن اولویت کادر فنی تیم ملی است. من امروز با او صحبت کردم و او امیدوار است که به زودی برگردد و همه چیز به طور رضایت بخشی پیش می رود.

گالنویی تاکید کرد: انتظار زیادی از تیم ملی داریم اما وقت کافی نداشتیم. برای اینکه یک مربی تیم خوبی بسازد به زمان کافی نیاز دارد، مثل فاصله دو جام جهانی که نداشتیم، اما در این مدت کار قابل قبولی انجام دادیم.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما