Lightning Network چیست؟ – ومیت

[ad_1]

اوایل 2015 (2015) ، جوزف پون و تادئوس ساگار ایده شبکه Lightning در یک کاغذ سفید معرفی شد و در ژانویه 2018 (فوریه 2017) ، شرکت Blackstream از این ایده برای راه اندازی یک شبکه آزمایشی Lightning برای بیت کوین استفاده کرد. نکته قابل توجه اینکه جک دورسی بعداً حمایت خود را از این شبکه اعلام کرد.

شبکه Lightning به عنوان محبوب ترین بستر برای رشد ارزهای رمزنگاری شده شناخته می شود. به همین دلیل ، بسیاری از توسعه دهندگان ابزارهایی را برای تسهیل مبادله با هدف همکاری با شبکه ارائه کرده اند. این شبکه می تواند مقیاس پذیری قابل توجهی را برای بلاک چین و پرداخت های مقرون به صرفه و فوری ارائه دهد. با گسترش گسترده این شبکه ، درک کامل نحوه عملکرد آن بسیاری از مشکلات را حل می کند و مزایای استفاده از آن بسیار مهم شده است.

مشکل مقیاس پذیری را توضیح دهید

بیت کوین با هدف حذف واسطه ها در معاملات ایجاد شده است و با حذف این واسطه ها به دنبال تمرکززدایی از ویژگی بلاک چین است. اما حفظ ماهیت غیر متمرکز بلوک های چین خورده مشکل بزرگی را برای آنها ایجاد می کند.

مقاله مرتبط:

مقیاس پذیری یکی از مشکلات عمده فناوری بیت کوین است. به دلیل هزینه معاملات ثابت و سرعت پایین ارتباط بین خریداران و فروشندگان در بستر بیت کوین ، سرعت شبکه پرداخت این ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با سایر شبکه های پرداخت کند می شود.

برای درک بهتر کندی شبکه بیت کوین ، در نظر بگیرید که شبکه ویزا اغلب 24000 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. در حالی که شبکه بیت کوین فقط 7 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند.

مقیاس پذیری در بلاک چین به این معنی است که با افزایش تعداد کاربران و معاملات ، می توان تقاضای حاصله را مدیریت کرد و عملکرد عادی شبکه مختل نشد.

به نظر می رسد تغییرناپذیری برای کسانی که به تازگی روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند یا این ارز دیجیتال را برای ذخیره سازی طولانی مدت خریداری کرده اند ، یک مشکل جدی نباشد. زیرا آنها مجبور نیستند چند ثانیه دیگر منتظر بمانند تا تراکنش مزاحم انجام شود. با این حال ، اگر شبکه بیت کوین تبدیل به روش اصلی پرداخت شود ، باید بتواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند. زیرا هیچ کس مایل نیست از روشی استفاده کند که انتقال آن برای پرداخت های الکترونیکی چند ساعت طول می کشد.

مقیاس پذیری شبکه بیت کوین در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 (نیمه دوم سال 2017) زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش ها و کارمزد آنها را افزایش داد.

وارد شبکه Lightning شوید

با مقایسه فناوری مورد استفاده در شبکه Lightning و بلاک چین ، می توان دریافت که در شبکه Lightning ، بیت کوین نیازی به ثبت دقیق و فوری تراکنش ها ندارد و در عوض ، کانال های امن بین افراد ایجاد می شود. از طریق آن می توان بیت کوین ها را مبادله کرد به مبادلات بی همتا و بی همتا با سرعت بیشتری در زنجیره معاملات اصلی ارائه می شود.

مهندسان Blockchain Lightning را یک قرارداد هوشمند می دانند که نیازی به ذخیره همه معاملات در بلاک چین را حذف می کند. در ادامه ، با یک مثال ، نحوه عملکرد این شبکه را توضیح می دهیم:

فرض کنید آلیس و باب می خواهند مرتباً بیت کوین مبادله کنند. آنها می توانند از صرافی های معمولی برای این کار استفاده کنند ، اما علاوه بر کاهش سرعت معاملات در این صرافی ها ، باید هزینه های هر تراکنش را نیز پرداخت کنند. اگر آلیس و باب یک کانال پرداخت بین خود ایجاد کرده و آن را به جای مبادله در بلاک چین ثبت کنند ، می توانند هر زمان که می خواهند با یکدیگر معامله کنند. هنگام ایجاد یک کانال بین دو کاربر ، اولین تراکنش در بلاک چین ثبت می شود و در آن ، ارزش رمزنگاری اولیه درج شده در هر کانال مشخص می شود.

کانال قدرت

وقتی دو کاربر می خواهند مبادلات خود را تسویه کنند ، تنها کاری که باید انجام دهند این است که آخرین وضعیت معامله را به بلوک اصلی چین ارسال کرده و آخرین وضعیت موجودی خود را در بلاک چین وارد کنند.

آلیس و باب هنگام استفاده از شبکه Lightning می توانند یک کیف پول مشترک ایجاد کنند. کلید عمومی هر دو در واقع امضای این کیف پول است و کلید خصوصی هر یک راهی برای دسترسی به آن است. پس از ایجاد کیف پول ترکیبی ، آنها می توانند معاملات نامحدودی بین خود انجام دهند و این تراکنش ها را نه در بلاک چین اصلی ، بلکه در شبکه اختصاصی Lightning ثبت کنند. این شبکه تمام تراکنش های بین آنها را دنبال می کند و بلاک چین اصلی تنها زمانی آنها را ثبت می کند که کانال آنها بسته شود.

زمان لازم برای تکمیل یک تراکنش در شبکه Lightning تنها به شرط اتصال دو کیف پول به یکدیگر است.

اگر فرض کنیم که نتیجه نهایی 100 تراکنش کوچک بین آلیس و باب این است که آلیس یک بیت کوین به باب بدهکار است ، پس از بسته شدن کانال ، باب یک بیت کوین بیشتر از آنچه در ابتدا وارد کانال شده است دریافت می کند. بیشتر از مشتری دریافت می شود کیف پول و در بلوک. برداشت بیت کوین از تمام معاملات ثبت می شود. این نه تنها سرعت معاملات را افزایش می دهد. بلکه فضای اشغال شده توسط کانال اصلی را کاهش می دهد.

مزایای شبکه Lightning

تنها مزیت استفاده از شبکه Lightning نرخ بسیار مناسب و سریع تراکنش ها نیست. زیرا هیجان انگیزترین نکته در مورد این شبکه ، پتانسیل تبدیل آن به روشی محبوب برای مبادله بیت کوین است. کانال های پرداخت برق محدود به افراد نیست و می تواند بین م institutionsسسات مالی نیز ایجاد شود.

فقط از این طریق م institutionsسسات مالی معاملات بیت کوین خود را در شبکه Lightning ثبت می کنند و فقط از تراکنش های واقعی بیت کوین برای تسویه حساب در پایان هر دوره استفاده می کنند. همچنین برای سرمایه گذاران و دارندگان بیت کوین امکان اتصال به یک شبکه بزرگ و پیچیده از کانال های خصوصی Lightning وجود دارد. این شبکه کارآمدترین راه برای انتقال بیت کوین را پیدا می کند.

شبکه Lightning قصد دارد عملکردهایی مانند استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای بورس های اوراق بهادار یا حتی انتقال توکن بین بلاک چین های مختلف را بهبود بخشد و در نهایت می تواند جایگزینی برای مبادلات ارزهای دیجیتال باشد. در حالی که برخی از تحلیلگران هنوز شبکه Lightning را یک فناوری سفته بازی می دانند که ارزش خود را در دنیای واقعی ثابت نکرده است ، برخی دیگر آن را نقطه عطفی برای شبکه ارزهای دیجیتال می دانند.

تاثیر شبکه Lightning بر آینده ارزهای دیجیتال

مقالات مرتبط:

ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک روند اصلی در جهان هستند و شبکه Lightning برای کمک به مقیاس سیستم های آنها ایجاد شده است. این شبکه ممکن است اجازه دهد در آینده بیت کوین به عنوان روش اصلی پرداخت مورد استفاده قرار گیرد.

به دنبال انتشار مشخصات و مقررات شبکه Lightning ، محققان به طور رسمی امنیت این شبکه را تأیید کردند و این احتمال وجود دارد که مانند ارزهای رمزنگاری شده ، این شبکه همچنان به مرور بر سرفصل خبرها تسلط داشته باشد.

به نظر شما موقعیت شبکه Lightning در آینده صنعت ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما