DoS در مقابل DDoS؛ تفاوت این دو نوع حمله سایبری چیست؟ – ومیت

[ad_1]

هنگامی که یک وب سایت یا سرویس آنلاین از کار می افتد، معمولاً اصطلاحات DDoS و DoS را دریافت می کنیم. این دو بسیار شبیه هم هستند و حتی تأثیر آنها بسیار شبیه است، اما این بدان معنا نیست که می توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

اکنون باید ببینید در صورت خرابی وب سایت مورد علاقه شما از چه عبارتی استفاده کنید.

DDoS در مقابل DoS؛ تفاوت زیادی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است با حروف اختصاری شروع کنید که موضوع را گیج می کند. DoS مخفف Denial of Service و DDoS مخفف Distributed Denial of Service است. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، ابتدا باید مفهوم DoS را درک کنید. انکار خدمات به خودی خود همیشه یک اقدام مخرب نیست. این حالت زمانی رخ می دهد که کاربران به دلیل پر شدن ظرفیت سرور وب سایت مورد نظر، نمی توانند به یک وب سایت دسترسی پیدا کنند.

به گفته Mikozuo، این به احتمال زیاد به دلایل مختلفی است. به عنوان مثال، یک مقاله در یک وب سایت ممکن است توسط بسیاری از کاربران به دلایل غیرمنتظره مشاهده شود و به دلیل اینکه افراد بیشتری پیوند مقاله را در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، صدها هزار یا حتی میلیون ها نفر از وب سایت بازدید می کنند. همان زمان. مورد نظر را ذکر خواهند کرد.

اکثر وب سایت های بزرگ، مانند رسانه های خبری اصلی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی، از سرورهای با ظرفیت بالا با سرورهای پشتیبان استفاده می کنند. بنابراین بعید است سرورهای این سایت ها برای مدتی از کار بیفتند.

DDoS و DoS؛ از تصادف به حمله

کمپین DDoS

DoS به خودی خود یک پدیده اجتناب ناپذیر برای آنلاین بودن است. اما DoS که به طور تصادفی اتفاق می افتد، با حملات DoS یا DDoS بسیار متفاوت است.

راه اندازی یک حمله DoS یا DDoS اغلب توسط بسیاری از مجرمان سایبری به عنوان راه حلی برای خرابکاری یا تروریسم سایبری استفاده می شود. اما برخلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS برای اجرا به تخصص فنی زیادی نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS منبع ترافیک جعلی است. با حمله DoS، مجرم ترافیک جعلی و سریع را از یک مکان به وب سایت مقصد یا پلت فرم آنلاین ارسال می کند. اجرای این حملات آسان است، اما شناسایی و مسدود کردن به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور دشوار نیست.

علاوه بر این، حملات DoS از نظر شدت نسبتاً کم هستند و اجرای آن زمان می برد. از سوی دیگر، حملات DDoS تمام کاستی های حملات DoS را جبران می کند. پیش‌بینی و مسدود کردن حملات DDoS بسیار دشوار است، زیرا زمان زیادی طول می‌کشد تا سیستم‌های امنیتی بتوانند این نوع حملات را هنگام توزیع شناسایی کنند.

گاهی اوقات، سیستم امنیتی سایت قادر به تشخیص به موقع الگوی حمله نیست. DDoS می‌تواند حجم عظیمی از ترافیک را به وب‌سایت مقصد منتقل کند، که تقریباً بلافاصله وب‌سایت را غیرقابل دسترس و غیرقابل دسترس می‌کند.

این دو روش هنوز یک مشکل بزرگ هستند

اجاره شده

ممکن است فکر کنید که وب سایت های بزرگ، به دلیل ماهیت ساده این نوع حمله، از قبل راه حل هایی برای ایمن ماندن دارند و فقط وب سایت های کوچک تحت تأثیر قرار می گیرند. اما این تصویر نادرست است و در واقع انواع مختلفی از حملات DDoS وجود دارد.

مقاله مرتبط:

اولین حمله مستند DoS در فوریه 2000 رخ داد. حمله ای که در آن یک هکر 15 ساله کانادایی موفق شد چندین وب سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را ببندد.

طبق گزارشات آمازون در اوایل سال 2020 یک حمله DDoS را شناسایی و رهگیری کرد. نرخ ترافیک حمله 2.3 ترابیت بر ثانیه بود. این ترافیک معادل بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه است که رکورد قبلی 1.7 ترابیت بر ثانیه DDoS را شکست. رکورد 1.7 ترابیت بر ثانیه مربوط به حمله DDoS به GitHub در سال 2018 است.

این نوع حملات از بین نمی روند

اینترنت با ظهور 5G سریعتر شده است. این شرایط، همراه با افزایش سواد اینترنت و کامپیوتر و در دسترس بودن سخت افزارهای راه دور مانند سرورها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، احتمال وقوع حملات DDoS را بیشتر می کند.

تنها راه جلوگیری از حمله DDoS این است که قبل از بارگذاری بیش از حد سرور، آن را زود تشخیص دهید. این روش ها همچنین می توانند برای تشخیص دقیق تر ترافیک انسان و جعلی استفاده شوند.

نظر شما در مورد حملات DoS و DDoS چیست؟

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما