7 عادت بد که به شما اجازه نمی دهد خوب بخوابید – روزیاتو


اگرچه نخوابیدن خوب می تواند بر سلامت ، چهره و کیفیت کلی زندگی شما تأثیر منفی بگذارد ، اما 35 درصد از بزرگسالان کمتر از 7 ساعت در روز می خوابند. اگرچه اضطراب و استرس می تواند شبهای بی قرار را ایجاد کند ، اما عادت های بدی وجود دارد که می توانیم روی آنها کار کنیم تا به خواب بهتر کمک کنیم. در Bright Side می خواهیم عادت هایی را که با خواب شبانه بهتر ترک می شوند ، بررسی کنیم.

1- بدون اطلاع قبلی به رختخواب بروید

پس از یک روز شلوغ ، شاید تنها کاری که دوست دارید انجام دهید این است که سرانجام سر خود را روی بالش بگذارید. اما انجام برخی از مراسم آرامش بخش می تواند به مغز شما کمک کند فاصله بین روز و شب را از بین ببرد و به شما کمک کند زودتر بخوابید.

این مراسم ممکن است شامل یک میان وعده سبک قبل از خواب ، حمام گرم یا خواندن یک کتاب خوب باشد. نیازی به انجام مراسم شب پیچیده ندارید ، فقط کاری را انتخاب کنید که ذهن شما را آرام کند و به آرامش شما کمک کند.

2- قبل از خواب چای سیاه بنوشید

عادت بد

این نوشیدنی ها به دلیل اثرات آرامبخش شناخته شده اند و سالهاست که برای درمان بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرند. و اگرچه چای هایی مانند بابونه و اسطوخودوس می توانند به شما در آرامش و حتی بهبود کیفیت خواب کمک کنند ، اما برخی نوشیدنی ها اثر معکوس دارند. به عنوان مثال ، چای سیاه سرشار از کافئین است و می تواند منجر به بی خوابی و اضطراب شود.

3- استفاده از پتو نامناسب

عادت بد

اگرچه نمی توانید بدون پتو بخوابید ، اما انتخاب یک پتو مناسب برای یک خواب خوب ضروری است. پتوهای پلی استر را می توان به راحتی شستشو و نگهداری کرد ، اما این پتوها برای خواب مناسب نیستند. پلی استر یک ماده مصنوعی است ، به این معنی که به بدن شما اجازه نمی دهد درجه حرارت را تنظیم کند و شما را گرم و عرق می کند.

از یک پتوی پشمی به جای یک روکش پلی استر استفاده کنید زیرا باعث گرم ماندن شما و تنفس پوست شما می شود.

۴- شب رفتن به باشگاه

عادت بد

ورزش برای آرامش و تسکین اضطراب مفید است و به بهبود خواب شما کمک می کند. اما مضرات ورزش دیر هنگام از مزایای آن بیشتر است و می تواند به خواب شبانه شما آسیب برساند. رفتن به باشگاه ورزشی یک ساعت قبل از خواب ، دمای بدن شما را کاهش نمی دهد ، که باعث می شود همیشه در رختخواب بچرخید.

اگر ترجیح می دهید در شب ورزش کنید ، 4 ساعت قبل از خواب یک ورزش با شدت کم را امتحان کنید.

5- صبحانه نخورید

عادت بد

تصادفی نیست که گفته می شود صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است. اگرچه ممکن است قبل از رفتن به محل کار ، وقت صرف صبحانه نداشته باشید ، اما حذف یک صبحانه کوچک نه تنها بر وزن و توانایی تمرکز شما تأثیر منفی می گذارد ، بلکه بر کیفیت خواب شما نیز تأثیر می گذارد.

افرادی که صبحانه را به طور مرتب از برنامه روزانه خود حذف می کنند ، احتمالاً بعد از بیدار شدن از خواب خوب نخواهند بود و بدخلق هستند.

6- لباس خواب بپوشید

عادت بد

شب ها هیچ چیز دلپذیرتر از پوشیدن لباس خواب مورد علاقه خود و بالاخره رفتن به رختخواب پیدا نمی کنید. اما بعضی از لباس های خواب خیلی داغ هستند و خواب شما را مختل می کنند. وقتی دمای بدن ما کمی کاهش می یابد بهتر می خوابیم. اگر راحت نیستید برهنه بخوابید ، یک لباس خواب سبک انتخاب کنید که از مواد طبیعی مانند کتان یا پنبه ساخته شده باشد.

7- فرش در اتاق خواب

عادت بد

فرش می تواند هر اتاقی را دنج ، گرم و نرم کند ، اما قرار دادن فرش در نزدیکی تخت خواب می تواند بر خواب تأثیر بگذارد. فرش ها و فرش ها گرد و غبار و چربی را جذب می کنند و آنها را محل رشد باکتری های مضر می کند. تحقیقات نشان داده است که کیفیت هوای داخل خانه برای خواب مهم است و می تواند عملکرد فرد دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

آیا شما هم این عادت ها را دارید؟ و آیا عادت شما بر خواب شب شما تأثیر مضر دارد؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید…

بیشتر بخواب:

10 عادت بد که خواب شبانه را مختل می کند


Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances