5 کار بدون درد برای مراقبت از زمین

[ad_1]

سیاره زمین در حال حاضر تنها خانه ای است که ما در کل جهان می شناسیم و مراقبت از آن برای حفظ سلامتی ما بدیهی است. زمین همیشه در زندگی روزمره ما تعادل برقرار می کند ، که به نوبه خود تعادل را در رفتار روزانه ما ایجاد می کند. زمین از سه قسمت هیدروسفر ، لیتوسفر و جو تشکیل شده است.

از ابتدای شکل گیری زمین تا به امروز ، این سه قسمت توانسته اند شرایطی را برای وجود حیات بر روی زمین ایجاد کرده و زیست کره یا بیوسفر را تشکیل دهند. مراقبت از زمین به ایجاد ثبات در تمام جنبه های فیزیکی و بیولوژیکی زمین نسبت داده می شود. لازم است برای تثبیت هیدروسفر ، لیتوسفر و اتمسفر برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم زمین را به عنوان یک بیوسفر پایدار حفظ کنیم. جدا از اجرای چنین برنامه هایی در سطح جهان ، می توان گام های کوچکی را در سطح فردی برداشت تا در نهایت به هدف والای پایداری و مراقبت از زمین برسیم. در این مقاله ، ما در مورد پنج روش آسان که می توانیم از خانه خود محافظت کنیم صحبت خواهیم کرد.

کمتر بخرید

نیازی به دانستن نحوه تعمیر و بازیابی ابزارها و تجهیزات خود ندارید. در سرتاسر جهان افرادی هستند که اقلام غیرقابل تعمیر را جمع آوری می کنند تا بتوانند از قطعات سالم داخل آنها برای تعمیر سایر اقلام استفاده کنند. تعمیرگاه های این چنینی به دلیل همه گیری COVID-19 تعلیق شده اند ، اما برخی از آنها هنوز عملاً در حال کار هستند و شما می توانید تجهیزات بی فایده خود را به قطعات ارزشمندی برای تعمیر سایر اقلام تبدیل کنید. برای تعمیر جزئی می توانید دستگاه را به متخصصان بسپارید تا اینکه مجبور به خرید مجدد آن شوید.

انرژی خانگی

اگر با وجود سیستم خنک کننده خانه هنوز احساس گرما می کنید ، به پنجره های خود نگاهی بیندازید. می توانید ترک ها و گوشه های باز در و پنجره های خود را با چسب آکواریوم یا چسب عایق بپوشانید تا از هدر رفتن هوای سرد در داخل خانه جلوگیری کنید. با نصب کرکره بر روی پنجره ها می توانید حرارت ورودی به خانه را تا 80 درصد کاهش دهید.

در زمستان نیز با پوشاندن دریچه های تهویه مطبوع با تجهیزات مناسب می توانید از اتلاف گرما جلوگیری کنید. علاوه بر این ، با پوشیدن لباس گرم در خانه و کاهش درجه حرارت ، در ذخیره برق و گاز صرفه جویی کرده و به کاهش تولید آلودگی های محیطی کمک کنید.

آب سالم

مطالعه ای در سال 2017 نشان داد که 26 نوع مختلف دارو در آب آشامیدنی ایالات متحده وجود دارد. سعی کنید داروهای خود را در حمام یا سینک آشپزخانه رها نکنید و راهی بهتر و ایمن برای دفع آنها پیدا کنید. شما می توانید داروهای اضافی خود را به داروخانه ها بدهید تا برای مصارف دیگر بازگردانده شوند. بسته بندی برخی از داروها نحوه دور ریختن آنها را توضیح می دهد. قبل از هر کاری دستورالعمل ها را بخوانید. در صورت عدم دستورالعمل ، می توانید آن را با موادی مانند خاک رس ، قهوه و چای یا مدفوع حیوان خانگی مخلوط کرده و در کیسه زباله قرار دهید.

از پلاستیک استفاده نکنید

همه پلاستیک های مورد استفاده برای بسته بندی غذا و خوراک سالانه بیش از 10 میلیون تن زباله دفن زباله ایجاد می کنند. همچنین می توانید از سبدها و کیسه های پلاستیکی یا پارچه ای قبلی خود برای خرید میوه و سبزیجات استفاده کنید. همچنین می توانید از زیپ برای بسته بندی غذا در خانه استفاده کنید ، که دوام بیشتری نسبت به کیسه های فریزر دارد و می توان چندین بار از آنها استفاده کرد.

کارهایی که می توانید در حیاط انجام دهید

آب باران و طوفان که آزاد می شود روغن موتور ، بقایای و میکروب ها را وارد چرخه آب می کند که می تواند سلامت آب را به خطر بیندازد. با ایجاد باغ و کاشت گیاهان و درختان در حیاط ، می توانید به چرخه آب و فیلتر طبیعی آن با خاک کمک کنید. ناودانها معمولاً به سمت آبراههایی که آسفالت یا سنگ هستند و در خاک نفوذ نمی کنند ، هدایت می شوند. می توانید ناودان خود را به مسیری که به باغ منتهی می شود هدایت کنید. شما می توانید با نصب مخازن برداشت آب و هدایت ناودانها ، آب باران را جمع آوری کرده و از آن برای آبیاری باغ یا مکانهای دیگر خود استفاده کنید.

در صورت امکان می توان با ایجاد سقف سبز از هدر رفتن آب باران جلوگیری کرد. سقف های سبز دارای لایه هایی از گیاهان هستند که مانند اسفنج آب را جذب می کنند. این لایه ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب باران ، می توانند از هدر رفت انرژی و ایجاد سر و صدای محیط جلوگیری کنند. همچنین چنین سقف هایی عمر بیشتری نسبت به سقف های معمولی دارند و می توانند هزینه ساخت و ساز ساختمان را در سال کاهش دهند.

البته برخی از این راه حل ها برای همه اقلیم ها مناسب نیستند و برای اجرای راه حل های پیچیده تر مانند بام سبز باید از محیط بانان مشورت کرد. با این حال ، گام های کوچکی مانند بازیافت داروهای اضافی و استفاده از کیسه های پارچه ای به جای پلاستیک می تواند به روال روزانه ما تبدیل شود و سالانه بسیاری از زباله های غیر ضروری را در سراسر جهان کاهش می دهد.

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما