استارت آپ ها به مبارزه برای حقوق قانونی ادامه می دهندمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص حکم حبس صادر شده برای مدیرعامل پلتفرم دیوار گفت: استارت آپ ها برای احقاق حقوق قانونی خود به مبارزه ادامه می دهند.

به گزارش فارس، سورنا ستاری در حاشیه بازدید از بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و بازار (که از روز سه شنبه 23 آذرماه آغاز به کار کرد) با اشاره به مشکلات حقوقی گریبانگیر اکوسیستم استارتاپی کشور گفت: همه ما در اکوسیستم استارتاپی کشور باید برای حل مشکلات قانونی که سد راه اکوسیستم است بجنگد.

وی افزود: همه باید در این مبارزه برای احقاق حقوق خود در یک جبهه باشیم چرا که قوانین و مقررات در کشور مطابق با اکوسیستم جدیدی است که ایجاد نشده است.

ستاری مشکلات پیش روی وال و سایر پلتفرم ها را طبیعی دانست و گفت: این مشکلات با شکل گیری اکوسیستم استارت آپی در کشور ادامه دارد. مشکلات قانونی این چنینی از زمان ساخت تاکسی های اینترنتی در کشور وجود داشته و دارد.

ستاری تاکید کرد: به تدریج توانسته ایم کار و مشکلات استارت آپ ها را در کشور حل و جلو ببریم. بنابراین در مورد سکوی دیواری هم همینطور است و به انشاء الله مشکلات این سکو برطرف می شود.

پرویز کرمی، مدیرکل روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز درباره نظر دولت درباره حکم قطعی حبس دیوار منچ گفت: اولاً قوه قضاییه از دیوار منچ حمایت کرده است. رئیس محترم قوه قضائیه شری اِژِی وارد موضوع شده و دستور ویژه ای برای بررسی این حکم صادر کرده است.

کرمی گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای عیسی زارع پور با همکاری سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از تصمیم صادره به مدیرعامل وال پلتفرم خبر دادند و اقدامات لازم را انجام دادند.

مدیرکل روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه اقدامات رئیس قوه قضائیه برای جلوگیری از آسیب به کسبه و نخبگان بی نظیر است، افزود: ایشان در حال آماده سازی فضا برای نخبگان هستند و حتی می خواهند. آن کار نیز برای بازگرداندن ایرانیان مقیم خارج از کشور انجام شده است، بنابراین گام خوبی در این راستا برداشته شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من کاری که صحبت های آقای محسنی در حوزه کمک به تریبون و مسائل حقوقی آن ها شروع شده، کاری آرام، منطقی و قابل تامل است. در این راستا به ارتقای فضای کسب و کار داخلی و حذف سروصدای همراه با این موضوع کمک می کند و از سوی دیگر به ایجاد آرامش و فضای کسب و کار کمک می کند. حتی با بازگشت ایرانیان خارج از کشور هم می تواند به رشد و توسعه کشور هم از نظر سرمایه و هم از نظر فناوری کمک کند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channel