snapd .4 میلیون ساله از امل ره انسان


رارو- تیمی از دیرینه‌انتروپولوژیست‌ها یک استخوان فک فوقانی باستانی را در منطقه سیما دل الفانته-یک سایت باستان‌شناسی در کوه‌های آتاپورکا در نزدیکی شهر بورگوس در شمال اسپانیا که به‌خاطر سوابق فسیلی غنی‌اش معروف است، کشف کردند که اولیه‌ها را از قدم‌های ۱.۴ میلیون ساله بررسی کردند. دارد.

ارش رارو، ل از این اولین سیلهای انساننمای در سال در سیما دل الفانته افت د ر مطالعات مطالعاتی در سال در مجله دندانپزشکی ریتانیا منتشر می شود، این افته امل مین دلیل دید رای علمی، سیار ور ود را این متخصص

استخوان فک بالاتر که تقریباً ۶.۵ فوت (۲ متر) عمیق‌تر از فسیل‌های یافت شده در سال ۲۰۰۸ در خاک رسی قرار دارد، توسط ادگار تلز، دانشجوی دکترا در مرکز تحقیقات ملی در مورد توسعه انسان در بورگوس، کشف شد. دیرینهانتروپولوژیستا ر این اورند استخوان لز در این وص : [۲۰۰۸]است میوانند نشان دهنده وجود ره امروزی انسانها در این مان اشد».

به عبارت دیگر، تلز و تیمش این نظریه را مطرح می‌کند که این نظریه تازه کشف شده می‌تواند متعلق به کسی باشد که بیشتر از نخست‌های میمون‌مانند، مانند هومو هابیلیس، به اروپایی‌های امروزی نزدیک است. همین امر بحث‌های زیادی را دنبال می‌کرد، زیرا بر اساس مطالعاتی که در سال ۱۹۹۹ صورت گرفت، این استخوان را می‌بایست به گونه‌ای Homo Antecessor (در لاتین به معنای «انسان پیشگام») متعلق دانست که دقیقاً چه جایگاهی در این گونه در شجره انسان‌ها دارد. رنگیز است.

از رفی دیگر، ر نیز و دارند این استخوان ممکن است به هر روی، جان هاکس، انسان شناس دانشگاه ویسکانسین-مدیسون که در حفاری اخیر شرکت نداشت، گفت: «کشف جدید به ایجاد بینشی در مورد جمعیتی که در ابتدا در این منطقه زندگی می‌کردند، به می‌کند. ما هنوز نمی‌دانیم که این استخوان فک به کدام گونه از انسان‌ها تعلق دارد و برای حل این معما باید بررسی‌های زیادی صورت گیرد، اما هر نتیجه‌ای که حاصل می‌شود می‌تواند گره‌های زیادی از انسان را باز کند. در واقع این مهم من نیستم.»

منبع: sciencealert

رجمه: مصطفی رفی-فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم