https://decrypt.co/82355/el-salvador-president-volcano-powered-bitcoin-mining-has-begun-ومیت


به گزارش Decrypt ، رئیس جمهور السالوادور در توییتی اعلام کرد که این کشور کار خود را در زمینه استخراج بیت کوین آغاز کرده است.

با توجه به توییت باکلی ، السالوادور در حال حاضر حدود 500 دلار بیت کوین استخراج کرده است ، مقدار کمی که دولت قصد دارد در طول زمان افزایش دهد.

تصویری از توییت Buckle اولین درآمد استخراج بیت کوین کشور را نشان می دهد.

باکلی گفت: “این اولین ذره استخراج از آتشفشان نیروگاه آتشفشانی کشور است.” باکلی در اوایل هفته جاری ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت که در آن اولین گام های کشور در استفاده از انرژی زمین گرمایی آتشفشان ها بیان شده است.

این ویدئو که توسط بیش از 2 میلیون نفر مشاهده شده است ، یک مرکز داده را در منطقه ای جنگلی در السالوادور نشان می دهد ، در حالی که یک کارمند فناوری یک معدن بیت کوین را متصل می کند. باکلی در آخرین توییت خود گفت: “این پروژه هنوز در حال آزمایش و راه اندازی است.”

استخراج بیت کوین به دلیل مصرف زیاد انرژی و ردپای کربن ، بحث های زیادی را ایجاد کرده است. با افزایش مطالعات پیرامون تأثیرات زیست محیطی ارزهای رمزنگاری شده بر محیط زیست ، بسیاری از معدنچیان به منابع پاک تر و تجدیدپذیر انرژی روی آورده اند که یکی از آنها انرژی زمین گرمایی است.

رئیس جمهور السالوادور در ژوئن سال جاری (ژوئن 1400) اعلام کرد که شرکت دولتی تولید برق LaGeo با استفاده از “انرژی مقرون به صرفه ، 100 clean پاک و تجدید پذیر و تولید کربن صفر از آتشفشان ها” بیت کوین استخراج می کند.

اگرچه طرفداران محیط زیست از رئیس جمهور انتقاد کرده اند ، اما هنوز هم مردم در مورد پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قابل معامله اختلاف نظر دارند.

جاه طلبی باکلی در مورد بیت کوین

باکلی برای اولین بار از برنامه های خود برای تصویب بیت کوین به عنوان محبوب ترین واحد پول کشور در جریان کنفرانس میامی رونمایی کرد. از آن زمان به بعد ، این خبر با موجی از انتقادات روبرو شد و برخی از السالوادورها قانون بیت کوین را نشانه اقتدارگرایی باکل عنوان کردند.

با وجود مخالفت با تصمیم باکلی ، بخش 7 قانون بیت کوین ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک معامله قابل پرداخت در آن کشور به رسمیت می شناسد. دولت این کشور نیز در این زمینه گامی مضاعف برداشته است.

دولت السالوادور مشاغل کوچک و بزرگ را تهدید می کند. یک تاجر محلی می گوید: “دولت بازرسان را به قوه مجریه این شرکت می فرستد تا نحوه اجرای صحیح قوانین کار را بررسی کنند.”

مقالات مرتبط:

منتقدان مخالف موضع دولت نیز مورد هدف قرار گرفته اند. یکی دیگر از تاجران محلی در منطقه بازداشت غیرقانونی ماریو گومزیکی از منتقدان بیت کوین در اوایل ماه جاری به اسکریپت گفت: “پلیس هیچ کس را به دادگاه نبرد ، او را ساعت ها یا روزها سرقت کرد.”

برگزاری چندین راهپیمایی و تظاهرات نشان دهنده مخالفت بسیاری از السالوادورها با پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش معمول است.

اگرچه رئیس جمهور باکلی همچنان با آغوش باز به پذیرش بیت کوین ادامه می دهد ، اما جزئیات مهم این پروژه هنوز روشن نشده است. به عنوان مثال ، چه کسی کلید خصوصی این بیت کوین ها را در دست دارد؟ معیارهای خرید بیت کوین توسط این کشور در یک زمان خاص چیست؟

یکی از مسئولان BlockBank ، تامین کننده کیف پول دیجیتال ، می گوید: “هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد و ما باید کاملاً شفاف باشیم.” “زیرا جامعه ارزهای دیجیتال به آن اهمیت می دهد.”

با این حال ، طرفداران بیت کوین زیادی در جهان وجود دارد ، از جمله جک مالر، مایکل سیلور و پیتر مک کورمکاو به عنوان آرام ترین دیکتاتور جهان مورد ستایش قرار گرفته است.Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances