AMD اطلاعات مربوط به دو پردازنده جدید جنوا و برگامو – Zomita را تایید کرده است


در کنفرانس Accelerated Data Center، عمادی از برنامه های نسل بعدی ریزمعماری Zen4 رونمایی کرد. Emdi قرار است دو معماری پردازنده مبتنی بر Zen4 را با کارایی بالا معرفی کند. سری EPYC با کد Genoa دارای حداکثر 96 هسته است و از آخرین استاندارد فناوری حافظه DDR5 و همچنین PCI-Express 5.0 پشتیبانی می کند و اولین پلتفرم توسعه برای پشتیبانی از رابط CXL خواهد بود. طبق برآورد این شرکت، پردازنده جنوا آنها سال آینده عرضه خواهند شد، اما شرکت بازه زمانی دقیقی را مشخص نکرده است.

طبق گفته Videocardz، انتظار می رود جنوا بالاترین عملکرد را در جهان برای محاسبات عمومی داشته باشد. این محصول دارای حداکثر 96 هسته Zen 4 با کارایی بالا، مبتنی بر فناوری بهینه 5 نانومتری و پشتیبانی از نسل بعدی حافظه و فناوری‌های I/O با DDR5 و PCIe® 5 است. همچنین جنوا با پشتیبانی CXL امکان گسترش حافظه قابل توجه برای برنامه های مرکز داده را فراهم می کند. در سال 2022 شاهد تولید و عرضه آن خواهیم بود.

آیامودی همچنین از EPYC Bergamo پشتیبانی می کند و برخلاف شایعات، از ریزمعماری Zen4C جدید بهینه سازی شده برای ابر برای ساخت آن استفاده کرده است. شرکت برگامو اعلام کرده است این پردازنده تا 128 هسته دارد که بیشترین تعداد پردازنده است. x86 تا الان منتشر خواهد شد.

پردازنده amd

مقاله مرتبط:

برگامو این یک پردازنده با هسته بالا است که برای برنامه های ابری با 128 هسته ساخته شده است Zen 4C عملکرد بالا توسعه عمده جدید Zen 4C بهینه شده برای محاسبات ابری بومی. همچنین برای افزایش چگالی و بهره وری انرژی طراحی شده است تا پردازنده هایی با هسته های بیشتر در هر سوکت عملکرد بهتری داشته باشند. برگامو این نرم افزار و ویژگی های امنیتی یکسان ارائه می شود و دارای یک سوکت سازگار است جنوا است. این محصول در نیمه اول سال 2023 در راه عرضه است.

پردازنده amd

نقشه راه جدیدی فاش شده است که تأیید می کند که محصولات Zen4 مبتنی بر فناوری فرآیند 5 نانومتری خواهند بود. در حالی که نقشه راه ممکن است نشان دهد که برگامو در سال 2022 رونمایی خواهد شد، ایمدی سری جدید ابری EPYC خود را در نیمه اول سال 2023 عرضه خواهد کرد.

نظر شما در مورد عملکرد جنوا و برگامو چیست؟

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel