17 نفر در باهاما پس از واژگونی یک قایق که گمان می رود حامل مهاجران هائیتی بود جان باختندبازماندگان یک قایق مهاجر که واژگون شد، روی کشتی واژگون شده در سواحل جزیره نیو پراویدنس، باهاما، نشستند.

نیروی دفاعی سلطنتی باهاما/رویترز


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

نیروی دفاعی سلطنتی باهاما/رویترز


بازماندگان یک قایق مهاجر که واژگون شد، روی کشتی واژگون شده در سواحل جزیره نیو پراویدنس، باهاما، نشستند.

نیروی دفاعی سلطنتی باهاما/رویترز

حداقل 17 نفر بر اثر واژگونی یک قایق اندکی بعد از نیمه شب یکشنبه در باهاما جان خود را از دست دادند. مقامات گفتند این قایق احتمالاً مهاجران هائیتی را در جریان یک عملیات مشکوک قاچاق انسان به مقصد ایالات متحده حمل می کرد.

تحقیقات درباره این حادثه هنوز در جریان است، اما مقامات طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند که بین 50 تا 60 نفر در قایق بودند که در حدود 7 مایلی ساحل جزیره نیو پراویدنس واژگون شد.

مقامات جسد 16 زن، از جمله یک کودک 4 یا 5 ساله و یک مرد را کشف کردند. مقامات گفتند که توانستند 25 نفر را از آب نجات دهند. گمان می رود بین 8 تا 12 نفر ناپدید شده باشند.

به گزارش باهامیان، سه نفر که پس از حادثه نزدیک به غرق شدن نجات یافته بودند همچنان در بیمارستان محلی تحت مداوا هستند. رایان پیندر، سرپرست وزارت بهداشت، که به عنوان دادستان کل نیز خدمت می کند.

فیلیپ دیویس، نخست وزیر باهاما به خبرنگاران گفت که تحقیقات اولیه حاکی از آن است که دو شهروند باهامایی در تلاش بودند تا پناهندگان هائیتی را به میامی، فلوریدا قاچاق کنند.

دیویس گفت: «آنچه امروز صبح رخ داد ورود به باهاما نبود، بلکه خروجی از باهاما بود، با مهاجرانی که قبلاً اینجا بودند. “چگونه آنها به اینجا رسیدند، ما کاملا مطمئن نیستیم، زیرا تحقیقات هنوز ادامه دارد.”

مقامات گفتند که دو شهروند باهامی که در این حادثه دخیل بودند در بازداشت هستند.

اعضای پلیس سلطنتی باهاما و نیروی دفاعی سلطنتی باهاما کمی پس از ساعت 1 بامداد یکشنبه به گزارش‌های مربوط به واژگونی یک کشتی پاسخ دادند. شوندل پیندر گفت که احتمالاً با “شرایط آب و هوایی وحشتناک” روبرو شده است.

پیندر به خبرنگاران گفت که گشت‌های دفاعی و تلاش‌های نظارتی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. او گفت که در نتیجه چندین ماه است که فرود غیرقانونی موفقی در باهاما صورت نگرفته است که باید قاچاقچیان انسان را از عملیات آینده منصرف کند.

افسران مهاجرت و افسران پلیس سلطنتی باهاما پنج شهروند هائیتی را هفته گذشته پس از پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر فرود غیرقانونی ساحل در سمت غربی ناسائو بازداشت کردند. بر اساس خبرهای اداره مهاجرت، این افراد در یک عملیات قاچاق انسان دست داشتند.

بر اساس اعدادی که در خبرهای مربوط به ژانویه ذکر شده است، اداره مهاجرت باهاما حداقل 830 مهاجر هائیتی را از ابتدای سال رهگیری کرده است. با فرار مردم هائیتی از بی ثباتی سیاسی جاری، خشونت گروهی و فقر در کشور خود، سفرهای خطرناک بیشتر شده است.

کیت بل، وزیر کار و مهاجرت باهاما از شهروندان خواست در واکنش به فاجعه اخیر در دریا، دیگران را از تلاش برای سفر باز دارند.

بل به رویترز گفت: «ما عزادار جان کسانی هستیم که به دنبال راهی بهتر برای زندگی هستند. “کسانی که در هائیتی با خانواده ها و دوستان خود در اینجا هستند، عزیزان خود را تشویق می کنند تا جان خود را به خطر نیندازند.”

دیویس گفت، اگرچه در ماه های اخیر تعداد کشتی های حامل مهاجران افزایش یافته است، اما باهاما تقریباً همیشه مقصد نهایی آنها نیست. او گفت که اغلب این جزایر برای کسانی که از هائیتی به مقصد ایالات متحده فرار می کنند، نقطه میانی است.

همین ماه گذشته، گارد ساحلی ایالات متحده نزدیک به 100 مرد، زن و کودک هائیتی را در یک کشتی بی حرکت در سواحل فلوریدا نجات داد. به گزارش گارد ساحلی، این کشتی در حدود 40 مایلی جنوب شرقی اسلامورادا در فلوریدا کیز پیدا شد. بیش از 6000 مهاجر هائیتی بین اکتبر 2021 تا ژوئن 2022 توسط خدمه گارد ساحلی رهگیری شدند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم