10 فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری افسانه ای در بارکاس


ژاوی هرناندز به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا روز گذشته به 10 هزار هوادار در نوکمپ معرفی شد و سپس در نشست خبری کاپیتان سابق آبی ها درباره برنامه های خود برای هدایت تیم بحران کاتالونیا صحبت کرد.

یکی از موضوعاتی که ژاوی بر آن تاکید داشت، وضع قوانین و مقررات جدید در رختکن بود. ژاوی اصرار داشت که بارسا باید نظم را برگرداند و بازیکنان باید بفهمند برای چه تیم بزرگی بازی می کنند.

ژاوی از صبح امروز به طور رسمی کار خود را در بارسا آغاز کرد و اولین جلسه تمرینی خود را پس از دیدار با بازیکنان در رختکن برگزار کرد. سرمربی اسپانیایی قصد اتلاف وقت برای ایجاد تغییرات قابل توجه در ساختار بارسلونا را نداشت و در اولین تصمیم خود به عنوان سرمربی بارسلونا، دو نفر از اعضای بخش فیزیوتراپی را از این باشگاه برکنار کرد.

بارسلونا اکنون با ژاوی وارد مرحله جدیدی شده و قوانین جدیدی برای این تیم تعیین شده است. مجله AAS از دستورالعمل 10 سرمربی جدید آبی اناری ها رونمایی کرد.

1- زمان شرکت در تمرین

طبق قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گمپر حاضر شوند. در سال های اخیر، بازیکنان بارسا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از تمرین در کمپ حاضر می شوند، اما اکنون شرایط با ژاوی متفاوت است. تمرین از ساعت 11 صبح آغاز می شود و بازیکنان باید ساعت 9.30 خود را به کادر فنی معرفی کنند.

کارلس ناوال، سرمربی قدیمی و با تجربه بارسلونا نیز مسئولیت کنترل ورود بازیکنان را بر عهده دارد.

2- زمان رسیدن به محل آموزش کادر فنی و اعضای تیم پزشکی و تدارکات

جاوی برای دستیارانش نیز قانون خاصی در نظر گرفته است. مربیان بارسا و اعضای تیم پزشکی و تدارکات باید ساعت 9 صبح، دو ساعت قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گمپر حضور داشته باشند. هدف این است که با آمدن بازیکنان همه چیز برای تمرین آماده باشد.

3- ناهار در مجموعه ورزشی باشگاه

ناهار اختیاری بازیکنان به گذشته تبدیل شده و ژاوی همه را مجبور به صرف ناهار در کمپ باشگاه کرده است. همه چیز باید زیر نظر او و متخصصان تغذیه بارسلونا اتفاق بیفتد. جاوی معتقد است که نظارت بر تغذیه می تواند در کاهش آسیب ها موثر باشد.

4. بی انضباطی را نادیده نگیرید

ژاوی در بارسلونا تحت هدایت فرانک رایکارد و پپ گواردیولا کار کرده است. اولی مربی ای بود که اغلب چشم خود را بر بی انضباطی می بست و این باعث شد عنان کار در فصل 08-2007 و فصل ضعیف بارسا شغل خود را از دست بدهد. او در نهایت توسط بارسا اخراج شد، اگرچه او افتخارات زیادی برای این باشگاه کسب کرده بود. در عوض، پپ گواردیولا به سرسخت بودن معروف بود. ژاوی بر اساس مدل اخیر ساخته شده است و قصد ندارد بی انضباطی را تداوم بخشد.

5- اعمال تخلفات انضباطی جدید

ساده سازی و بخشش در بارسلونا به پایان رسیده است. بعد از جدایی لوئیس انریکه در سال 2017 و در زمان ارنستو والورده، کایک اشتاین و رونالد کومان معمولا تاخیر و تاخیر در تمرینات مجازات نمی شد یا جریمه ملایمی برای بازیکن در نظر گرفته می شد اما ژاوی قوانین جدیدی وضع کرد. جنایاتی که یک پله بالاتر خواهد رفت.

100 یورو برای تاخیر اول، 200 یورو برای تاخیر دوم، 400 یورو برای تاخیر سوم و غیره. او در زمان لوئیز انریکه بازیکنی بود که به دلیل تاخیر در تمرین 6000 یورو جریمه شد!

6- رسیدن به موقع به منزل دو روز قبل از هر بازی

ژاوی به بازیکنان بارسا گفته است که اجازه ندارند 48 ساعت قبل از هر بازی شب را بگذرانند. شام حرام است و سر وقت به خانه بروند. این برای جاوی غیرقابل انکار است و همه باید به آن احترام بگذارند.

7- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد

ژاوی معتقد است که عملکرد یک بازیکن در تمرین شرط اصلی حضور در ترکیب اصلی یک مسابقه خواهد بود. در واقع اگر بازیکنی در تمرین بدرخشد، زمانی که در ترکیب اصلی قرار می گیرد پاداش می گیرد. هیچ بازیکنی در بارسلونا برای نام و اعتبار خود بازی نمی کند.

8- کنترل بر زندگی شخصی بازیکنان

بازیکنان خارج از زمین آزاد هستند که زندگی خود را بگذرانند، اما نه زندگی ای که به فوتبال آنها آسیب برساند. بازدیدهای غیرفوتبالی در اواسط هفته به پایان رسیده و بازیکن مجاز به تعطیلات یا سفرهای کاری در طول فصل فوتبال نیست. از این به بعد همه چیز باید با اجازه جاوی اتفاق بیفتد.

9- ممنوعیت فعالیت های تفریحی پرخطر

ژاوی با ورزش هایی مانند موج سواری یا دوچرخه سواری مخالف است. این ورزش ها می تواند باعث آسیب جدی به فوتبالیست شود. اگر هر بازیکن بارسا در حال انجام چنین فعالیت های مخاطره آمیزی دیده شود، به کمیته انضباطی فرستاده می شود.

10- الگویی برای دیگران باشید

بازیکنان اعضای مهم باشگاه هستند و باید الگوی دیگران باشند. آنها باید رفتار خوبی داشته باشند و با هواداران خوب رفتار کنند و در سفرهای تیمی باید قوانین باشگاه را رعایت کنند.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial