گوگل نتایج تجزیه و تحلیل 80 میلیون باج افزار را منتشر کرد – Zomit


گوگل گزارشی درباره تجزیه و تحلیل باج افزارها منتشر کرده است. این گزارش نشان می دهد که اسرائیل بیشترین تعداد این بدافزارها را منتشر کرده است.

غول جستجوی اینترنتی از شرکت امنیت سایبری “Virus Total” خواسته است که این تجزیه و تحلیل را انجام دهد. در این مطالعه 80 میلیون بدافزار از 140 کشور مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش ، اسرائیل ، کره جنوبی ، ویتنام ، چین ، سنگاپور ، هند ، قزاقستان ، فیلیپین ، ایران و انگلستان در میان 10 کشوری هستند که بیشترین بدافزار را در اینترنت دارند.

مقالات مرتبط:

همانطور که گفته شد ، اسرائیل بیشترین تعداد بدافزار را منتشر کرده است که 600 درصد بیشتر از تعداد بدافزارهای اصلی ثبت شده است. این گزارش تعداد بدافزارهای Aadhaar ثبت شده توسط کشور را مشخص نکرده است.

طبق گزارشات دیناز ابتدای سال 2020 ، فعالیت باج افزارها در دو فصل اول به اوج خود رسید و Total Virus آن را به فعالیت گروه باج افزار Gandcrab نسبت داد.

Total Virus می گوید:

GandCrab تعداد زیادی از باج افزارها را در سه ماهه اول سال 2020 ثبت کرد و از آن زمان فعالیت این گروه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این تیم باج افزار هنوز فعال است و از نظر تعداد نمونه های ثبت شده در مقایسه با سایر گروه ها رتبه بالاتری دارد.

در ژوئیه 2021 ، فعالیتهای گروه بانوک افزایش یافت. این تیم باج افزار در اوایل سال 2021 شروع به کار کرد. این گروه از حملات باج افزار دارای سه مرحله مجزا هستند: دسترسی زودهنگام ، گسترش شبکه و حمله هدف.

آمار باج افزارها بر اساس سیستم عامل

GandCrab از ابتدای سال 2020 فعال ترین گروه باج افزار بوده است و 78.5 درصد از کل نمونه مورد بررسی را به خود اختصاص داده است. گروه های بابوک و سربر با سهم 7.6 و 3.1 درصد در تیم های باج قرار دارند.

طبق گفته TotalVirus ، 95 درصد باج افزارهای شناسایی شده در پرونده های اجرایی ویندوز یا کتابخانه های DLL این سیستم عامل ثبت شده است. دو درصد از کل باج افزارها در Android اجرا می شوند.

این شرکت امنیتی می گوید که باج افزار به طور معمول بر روی سیستم های هدف با استفاده از مهندسی اجتماعی یا پوشه ها (برنامه های کوچکی که برای نصب بدافزار طراحی شده اند) نصب می شود. این شرکت در ادامه اظهار می دارد که فرض فعالیت باج افزار همیشه در حال انجام است.

چه فکری در این باره دارید؟

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances