چقدر می توان در بورس خانه خرید؟ایسنا: زمزمه انتشار اوراق رهنی در بورس کالا شدت گرفته است و طبق آنچه تاکنون اعلام شده، سازوکار این طرح به گونه‌ای است که هر فرد می‌تواند یک متر تا یک واحد کامل را از طریق اوراق رهنی پیش خرید کند. مقدار سرمایه ای که دارد و اگر در زمان سررسید یک واحد اوراق داشته باشد می تواند آن واحد را تحویل بگیرد و در غیر این صورت می تواند اوراق خود را به قیمت فعلی بفروشد و نقدا تسویه کند.

به گفته مسئولان باید بازار سرمایه فراهم شود تا متقاضیان بتوانند به راحتی پیش خرید کنند. در واقع خرید خانه برای مردم حتی به متراژ یک متر مربع و با توجه به نقدینگی خود برای حفظ قدرت خرید پس انداز خود امکان پذیر است. بنابراین مسکن به قطعات کوچکتر کاهش یافته و امکان فروش و انجام معاملات ثانویه نیز وجود دارد.

به عبارت دیگر بورس کالا می خواهد بتواند مسکن را به صورت کنتوری و در قالب اوراق سلف استاندارد مسکن پیش فروش کند و این در شرایطی است که ضمانت لازم از سازنده گرفته شود و خریدار با خیال راحت خرید کند. می توانم، انجام دهم.

همچنین در صورتی که تولیدکننده در سررسید به تعهدات خود عمل نکند، می توان آن را توسط تولیدکننده جبران کرد و زیان های احتمالی را نیز به خریدار پرداخت کرد.

این طرح هم اکنون با تصویب کمیته فقهی سازمان بورس در حال اجراست و در مرحله تدوین آیین نامه است.

در بازار موازی آتی مسکن، بازار ثانویه وجود دارد. این بدان معناست که امکان خرید یا فروش مجدد آن برای مردم وجود دارد. بنابراین اگر افراد ممکن است در زمان سررسید یک واحد از اوراق را داشته باشند، می توانند آن واحد را تحویل بگیرند و اگر تمایلی به تحویل نداشته باشند، می توانند به صورت نقدی تسویه کنند.

به عنوان مثال فردی که ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد و نمی تواند با استفاده از طرح متره فروشی در بورس و تعیین قیمت هر واحد آپارتمان توسط سازندگان بزرگ متری (مثلاً متری ۱۰ میلیون تومان) یک واحد آپارتمان بخرد. آپارتمان) این امکان فراهم شده است که یک آپارتمان 10 متری را پیش خرید کند و ریسک نوسانات قیمت را برای خود پوشش دهد و در آینده پس‌اندازی را که انجام می‌دهد، مجدداً اوراق را بخرد و یک واحد بخرد.

من باید بگویم؛ جزئیات کامل این طرح هنوز اعلام نشده و قرار است به زودی شرایط آن مشخص و اعلام شود.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial