پیش بینی قیمت دلار امروز شنبه 16 بهمن 1392رارو– قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه 16 بهمن ماه با دو احتمال مرتبط است. اسکناس آمریکا به روند کاهشی هفته گذشته ادامه می دهد و در نیمه راه از کانال 3 هزار تومانی عقب می نشیند یا در اطراف باقی می ماند و ثابت می کند که نوسانات محدودی دارد. بازار ارز ایران از هفته سوم فوریه 2014 آغاز می شود، زمانی که شایعات لغو برخی تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران و برخی اخبار امیدوارکننده دیگر می تواند زمینه را برای کاهش قیمت دلار فراهم کند. قیمت این اسکناس در هفته گذشته با 4 هزار و 550 تومان به کمترین مقدار خود طی سه ماهه گذشته رسید و اکنون پیش بینی می شود امروز با کاهش بیشتری روبرو شود. در سوی دیگر اتفاقات شب گذشته، معاملات پشت صحنه چیز دیگری را نشان می دهد. جمعه شب 27530 دلار معامله شد. یعنی معامله گران عمده بازار انتظار دارند که دلار در روز اول هفته اندکی نوسان داشته باشد.

قیمت دلار در پایین ترین سطح سه ماهه

قیمت دلار در بازار آزاد روز پنجشنبه چهاردهم بهمن ماه با رقم 27 هزار و 550 تومان به پایان رسید. این عدد هیچ تفاوتی با نرخ روز چهارشنبه نداشت و اگر به قیمت این اسکناس در ماه های اخیر نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که باید آن را کمترین دلار در بازار آزاد در سه ماه گذشته دانست. دهم آبان امسال 27 هزار و 550 تومان در تابلوی صرافی در کنار نام دلار ثبت شد. این موقعیت ها بازار آزاد است و در صرافی ملی قیمت دلار دولتی در روزهای اخیر حدود 25 هزار تومان در نوسان بوده است. روز پنجشنبه چهاردهم بهمن ماه دلار در صرافی سراسری 25 هزار و 250 تومان فروخته شد. یعنی تفاوت قیمت این اسکناس بین صرافی های بازار آزاد و منتخب معادل دو هزار و 300 تومان بوده است.

واکنش بازار به سیگنال های سیاسی

دلار تحت تاثیر سیگنال های سیاسی کاهش یافته است و امروز شنبه شانزدهم بهمن ماه ممکن است همین نبض به کاهش اسکناس های آمریکایی ادامه دهد. درست است که بیشتر اخبار منتشر شده درباره مذاکرات احیای برجام رسمی نیست، اما در حال حاضر تنها نیمی از این سیگنال ها مورد استقبال بازار قرار گرفته است. در 24 ساعت گذشته مهمترین خبر از مذاکرات برجام سفر علی باقریکانی و تیم مذاکره کننده ایرانی به وین بوده است و رابرت مالی ابراز امیدواری کرد که این دور از مذاکرات مثمر ثمر باشد. به این موارد باید ادعای شب گذشته آسوشیتدپرس مبنی بر لغو برخی از تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را نیز اضافه کرد. دلار آزاد سه ماه بعد به کانال 27 هزار تومان رسید و با اخباری از این دست امروز بعید به نظر می رسد که از این محدوده بازگردد.

قیمت دلار در معاملات پشتیبان

در معاملات خط دیروز قیمت دلار حرکت جزئی داشت. روز جمعه صبح پانزدهم بهمن ماه، دلالان پیشرو با دلار دیروز 27 هزار و 500 گوجه فرنگی معامله می کردند و ساعت 22 این رقم 10 هزار و 530 تومان ثبت شد. رقم نهایی 27 هزار و 530 تومان بالاترین نرخ دلار در یک معامله پشتیبان و کمترین آن 27 هزار و 460 تومان ثبت شد. به عبارتی نوسانات دلار دیروز در معاملات پشتیبان تنها 70 تومان بود. هفته گذشته نرخ دلار آزاد در روز پنجشنبه 27 هزار و 550 تومان و در فروش دیروز این اسکناس 27 هزار و 530 تومان بود. به این معنا که معامله گران عمده بازار انتظار نوسانات محدودی از دلار در هفته اول معاملات دارند.

تغییر قیمت دلار در یک معامله خطی

تجارت را شروع کنید

کف قیمت

قیمت گذاری

ارتعاش

27 هزار و 500 تومان

27 هزار و 460 تومان

27530

70 تومان


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم