ورود متفاوت و مناک آن سال نو میلادی

[ad_1]

روزنامه وسعه ایرانی: اخیرا رماه ود اره ر مهمی در رسانه های ربستان و امارات متحده عربی متش منابع خبری هر دو کشور اعلام کردند که طی روزهای آینده کابینه های مشترک دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن تشکیل خواهد شد که رهبری آن را عبدربه منصور هادی، رئیسجمهور مستعفی یمن خواهد داشت.

نچه در این میان مهم ود، ساختار لی دولت همین است. دولت مستعفی من در آنیهای اعلام رد این دولت متشکل از وزیر و دولت معین دالملک ل ده است. بر اساس این گزارش، تعداد وزارتخانه های وابسته به دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب مساوی است و 12 وزیر از استان های شمالی و 12 وزیر دیگر از استان های جنوبی انتخاب شده اند و از 12 سهم جنوب، پنج وزیر به نمایندگی شورای انتقالی جنوب در حمایت از امارات حضور دارند. دارند. این تقسیم بندی شاید برای بسیاری از ناظران و حتی تحلیلگران مسائل یمن و حتی برخی از مقامات تاثیرگذار در یمن مهم نباشد اما نباید بیان ابتدایی دولت مستعفی یمن در مورد تشکیل کابینه و دولت جدید در عدن، از همه چییزتر باشد.

دولت مستعفی یمن در بیانیهای اعلام کرده که در انتقال «توافقنامه ریاض» میان این دولت و شورای جنوب یمن، دولت مشترکی میان استانهای شمالی و جنوبی این کشور تشکیل شد. ارت «توافق ریاض»، مهم ساب مید و وبی ما موید ابوظبی و ریاض ا دیگر در مأرده.

باید توجه داشته باشید که دولت جدید در جنوب یمن آنهم با ساز و کاری که بارها و بارها به رهبری منصور هادی عمل می کند و سپس شکسته می شود، به ما این معنا را میفهمد که سعودی ها به دنبال آن هستند تا دوباره به توافق برسند. نفس مصنوعی. ربستان از ماهان ر سر این وافق ا اماراتیا مشکل ورده ود و از دلیلش مسائل میدانی ود. سعودیها به خطوط هوایی جغرافیای یمن، نیروهای خود را در شمال این کشور گسیل کردند و عمدتاً نظامیان عربستان وظیفه مقابله با انصارالله و ارتش یمن در شمال این کشور را به عهده دارند.

اماراتی ها هم در جنوب یمنقر بودند که دلیل اصلی آنها مستقر در این منطقه و آینده برای استفاده از ابوظبی از این منطقه به عنوان مقصد توریست ها بود که با روابط عادی این کشور و اسرائیل، پای تلآویو و موساد هم به جنوب یمن باز شده است. با این تفاسیر و با نگاهی گذرا به توافق ریاض و احیای مجدد آن تحت عنوان «تشکیل دولت مشترک در عدن»، به این مفهوم میرسیم که عربستان و امارات مجددا وارد یک همکاری سیاسی – میدانی در یمن شده اند. نشانه‌های این همکاری را می‌توان در اولین جابهجایی نیروهای نظامی دو طرف بر روی نقشه دانست و دومین مسئله را که نشان از بیعت مجدد دارد، حمله بعدی به فرودگاه عدن است که باید از آن به عنوان یکی از مهمتریت‌ها وقایع ساعات آخر سال 2020 میلادی کرد. .

سعودی ها به دنبال آن هستند تا با امارات وارد مناسبات سیاسی جدید در قالب تشکیل دولت جدید شوند تا با طرح سناریوهای جدید علیه انصارالله، قبل از اینکه «جو بایدن» سر کار بیاید، مکان های میدانی را به نفع خود تغییر می دهند.

و از می را؟

دقیقا سه روز پیش (چهارشنبه ظهر) منابع یمنی اعلام کردند، همزمان با ورود اعضای دولت جدید تحت فرمان عربستان و امارات به عدن، انفجارهای شدیدی فرودگاه این شهر را هدف قرار دادند که بر اساس داه های آنها، 26 تن کشته و بیش از 50 تن. می دهاند. منابع خبرگزای المسیره یمن و اسپوتنیک روسیه در این خصوص اعلام کردند که دو انفجار شدید در سالن و باند فرودگاه عدن را همزمان با ورود اعضای دولت جدید وابسته به عبدربه منصورهادی، رئیسجمهور مستعفی یک هدف قرار داد که گفته شد این انفجارها ناشی از منفجر شدن بمب های دست ساز کار است. آشته ده در سالن رودگاه وده و انفجاری ر روی اند رودگاه ورت رفته، اصل لیک اتیوشا وده است.

ندی د م اعلام د وزرای دولت دید اخ المعاشیق در دن منتقل می کنند. نکته جالب و حائز مهم این است که دامنه این عملیات و عملیات بسیار به فرودگاه ختم نمی شود دقایقی پس از خارج کردن وزرای دولت مستعفی از فرودگاه و انتقال آنها به کاخ المعاشیق در عدن، خبرنگار رویترز فورا اعلام کرد که با ورود وزرای دولت جدید. الافی دن اخ، ندین دای انفجار از اطراف اخ المعاشیق وش رسیده است می د وزارت ار ربستان ا دورانیهای و دون ارائه ونه snapد و مدرکی لام رد. در مین راستا ایتلا سعودی نیز مدعی د، نیروهای این ایتلا

مز انصارالله یمن ضمن تکذیب ارتباط این گروه با حرکت روز در فرودگاه عدن و اطراف کاخ المعاشیق چهارشنبه با ورود دولت وابسته به عبدربه منصور هادی، اعلام کرد که این کارها، تکرار تکراری برای کشاندن ما به سمت درگیری نظامی با دوران است. در همین راستا معمر الاریانی، وزیر اطلاع رسانی دولت منصور هادی مدعی شد که انصارالله پشت این حمله است اما کمی هانی بریک، معاون رئیس شورای انتقالی جنوب یمن اظهار کرد که زود است انصارالله را از بابت هدف گرفتن فرودگاه عدن مقصر بدانیم و سرزنش کنیم! این اختلاف نظرها در مورد سی مسئول انفجارها است توجه داشته باشید که دولتی که قرار است در عدن کار خود را با حمایت عربستان و امارات و با ریاست معین عبدالملک آغاز کند، مخالفان بسیاری در یمن دارد که انصارالله در مقابل آنها «هیچ» به حساب میآید. رخی از این مخالفان دا دها افراطی از داییلبان نوب من استند الا سهمی از این سفرند. نکته دیگر اینکه آیا ائتلاف سعودی ارائه این اطلاعیه اقدام مباران مجدد نعا رد.

تشکیل دولت جدید در جنوب یمن آن هم با سازوکاری که بارها و بارها به رهبری منصور هادی عملیاتی شده و سپس شکست خورده است، به این معناست که سعودی ها به دنبال آن هستند تا دوباره به توافق ریاض برسند، پیچیدگی های مصنوعی بدهند.

این به خوبی نشان می دهد که سعودی ها به دنبال آن هستند تا با امارات وارد مناسبات جدید شوند تا با طرح سناریوهای جدید علیه انصارالله، قبل از اینکه «جو بایدن» سر کار بیاید، مکان های میدانی را به نفع خود تغییر دهند. از سوی دیگر ریاض با طرح و اجرای این گونه عملیات ها به دنبال آن هستند تا به نوعی صحنه میدانی را شلوغ کنند تا توجیهی برای ادامه فعالیت داشته باشند تا در نهایت به محاصره پایتخت پایان ندهند و مانع از دستیابی به کمک های انسانی به مردم می شوند اما اختلاف نظر دارند. میان نها ر سر مقصر دانستن انصارالله در ملات اخیر املاً مشهود است.

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما