ورم د است، اما اری سیار دتر است


رارو- ر وی؛ ستون‌نویس اقتصادی نیویورک تایمز او پیش از پیوستن به روزنامه‌های آنلاین در جویای ۲۰۲۱، نزدیک به ۳۲ سال در هفته نامه تجاری «بلومبرگ» و نشریه «بیزینس ویک» مقالات و گزارش‌های تحلیلی نوشته بود.

ارش رارو نقل نیویورک ایمز؛ دتر از این، ورم ر ا اری ر این پرسش در هسته مورد بحث در مورد این است که فدرال اصلی را با چه سرعتی باید افزایش دهد تا سطح اقتصاد را افزایش دهد و تورم را از بالاترین حد خود در چهار دهه خود پایین بیاورد. اگر ر مینید ورم الاتر دتر است به منطقی است که نرخ آن را دت و سرعت افزایش دهید. اِ این وجود، اگر ر مینید اری ر دتر است رکت محتاطانه انتخاب ری واهد ود.

اسخ در وا سیار ساده است: اگر ای اوریای اقتصادانان مقاله‌های منتشر شده از سه پژوهشگر نیوزلندی در مجله پول، اعتبار و بانکداری به نتایج نظرسنجی جهانی گالوپ در سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ میلادی پرداخته که ۱.۵ میلیون نفر در ۱۴۱ کشور را پوشش داده است. این نظرسنجی امل سوالاتی درباره احساس مردم در مورد زندگی و موقعیت است. وهشگران نحوه اسخ مردم این رسش را رایط اقتصادی ن مان در ر ور مرتبط میداند.

افتها ابل وجه وندند. احتمال بروز غم و اندوه یا درد جسمی در مدت کوتاهی در زمانی که نرخ بیکاری یک درصد افزایش می‌یابد ۹ تا ۱۳ برابر بیشتر از زمانی است که نرخ تورم یک درصد افزایش یافته است. زمانی که از افراد پرسش‌هایی درباره احساسشان پیرامون زندگی در مقایس امتیاز دهی صفر تا ده شده بود افزایش بیماری تقریباً شش برابر قوی‌تر از افزایش تورم در ارزیابی آن‌ها بود.

ایی این مطالعه ن است رفانه ورت رفته است. ارادی رسشای مربوط به احساسات ود اسخ میدادند نمیدانستند اگر به طور مستقیم از آنها پرسیده می شود که در مورد تورم و بیکاری چه احساسی دارند پاسخ می دهند ممکن است بر آن تأثیر بگذارند چه در مورد آن پدیده ها در اخبار شنیده شده بودند و یا در مدرسه آموخته بودند که قرار می گرفتند.

رابرت مک الوچ

ات و نرت رفت وسط مک الوچ و ماکاران اش مشابه را مراه نتایجی را که مواره داشت در مقاله‌ای در سال ۲۰۰۳ میلادی «جاستین ولفرز» اقتصاددان دانشگاه استان‌فورد با افزایش یک درصدی در نرخ بیکاری، پنج برابر بیشتر از افزایش یک درصدی تورم باعث ناراحتی می‌شود. مقاله‌های منتشر شده در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط “دیوید بلانچ فلاور” از کالج دارتموثی منتشر شده است که در سراسر کشور اتحادیه اروپا یک درصد در نرخ بیکاری به میزان ۱.۵ برابر افزایش یک درصدی نرخ تورم کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی منطقی است. مردم مطمئنا ورم را دوست ندارند، اما اثیر ن ر ن نان میزان ر مینید د نیست. مسائل ساده ان این مله نیست “تورم مه را رانتر می کند”! اگر دستمزدها مان اندازه متا الا میرود افزایش آبد وق ران سیبی ادی نمیند. درست است دستمزدها همیشه با قیمت‌ها مطابقت دارند در واقع، آخرینا همخوانی ندارند، اما این مشکلی است که می‌تواند به پایین‌تر (و رشد دستمزد کمتر) برسد. در این میان بدهکاران برنده تورم خواهند بود از جمله تمام صاحبان خانه‌هایی که وام مسکن با نرخ ثابت را با نرخ‌هایی که اکنون بسیار پایین به نظر می‌رسند دریافت کردند.

مانی اقتصادانان ا سیب ورم الا میایل دارند (ورم الا نسبت ورم آیین اتر است و سب و ارها را در مورد م انداز ود نامطمئن مید مد).

این موضوع را دمات ار ناشی از اری الا مقایسه نید. درست است ورم ر ر ریدار اثیر میارد در الی اری ور با این وجود، نرخ بالای بیکاری به فارغ التحصیلان تازه کار است که نمی‌توانند اولین شغل خود را بیابند، همچنین آسیب می‌زند، دستمزد را افزایش می‌دهد و کارگران را می‌ترساند که نگران اخراج‌های بعدی باشند. “بلانچ لاور” من :”بیکاری مردم را رز اورنکردنی ناراضی می کند”.

“کلودیا سهم” نیانگذار روه مشاوره سهم او افزود:” نه در فدرال ذخیره در میان برخی از همتایان من گفتمانی وجود دارد که نه تنها باید در معرض خطر رکود باشد، بلکه باعث رکود نیز خواهد شد. این تصمیم بی پروا و عاری از عاطفه خواهد بود”.

وک دیمی میوید: «رکود مانی است مسیه ما ار است». افسردگی مانی است ما ار ستید. ال ایده الب این است که اکثر مردم ودمحور ستند. اﻳﻦ ﺣﺎﺿﺮ، اﻳﻦ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﻈﺮ ﻣﺎ ﺿﺮﺑﻪ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﺑﻮد . در جمله اول «نظریه احساسات اخلاقی» آدام اسمیت می‌گوید: «هر اندازه که انسان خودخواه باشد در سرشت اصولی وجود دارد که وی را به سعادت دیگران علاقه مند می‌سازد و خوشبختی آنها را برای وی باید می‌سازد. دیدن ن دست نمیآورد».

مخالف این نظر ن است لهای ورم اید ورا اموش ود.

“لری سامرز” اقتصاددان دانشگاه اروارد “سامرز” میوید: ” با این وجود، او افزود: “عدم توقف تورم در حال حاضر می‌تواند مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کند.” “.

س استدلال سامرز این است که یک مبارزه ا ورم درال رزرو در نهایت ا اری نیز مبارزه میند. اِ این وجود، اقتصاددانانی سیبا اری الا را رجعت می کنند رادار استدلال او مطرح است.

«مک الوچ» میوید ا این «سامرز» موافق است دولت اید لاش ند از روع ورم لوگیری ند. او می‌گوید: «با این وجود، همان‌طور که تورم رخ داد به‌طوری‌که در ایالات متحده آمریکا و نیوزلند نیز می‌شود با مشکل مواجه شد و مشکل این است که چگونه آن را بدون آسیب زیاد کاهش دهید». او افزودن ار درال رزرو اعث رکود میق ود او ر است امید دستیابی “فرود نرم” استهر رکت نیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم