واکسن نوترکیب ودی وارد از انسانی میود

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اشاره به اینکه واکسن نوترکیب ایرانی تا ماه سال جاری وارد مرحله انسانی می شود، گفت: این محصول فناورانه در حال انجام مراحل ساخت حیوانی است و توفیقات خوبی هم داشته است.

واکسنهای نوترکیب، نسل سوم واکسنا می گویند. د س از واکسن ساخته ده از ویروس

دکتر حسن ابوالقاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این خصوص اظهار داشت: پزشکان بقیه الله هم وارد عرصه تولید واکسن شدند و به موفقیت هایی هم دست یافتند. واکسن نوترکیب ما در مرحله حیوانی قرار دارد و خیلی طول نمی کشد که وارد فاز انسانی شود، به عبارتی به احتمال زیاد زودتر از اسفند وارد فاز انسانی واکسن می شود.

ابوالقاسمی در پاسخ به این که آیا مجموعه ای از فعالیت های متعدد برای ساختن و اکسن به سؤالی از موازی کاری نمی شود، گفت: این کار اصلاً موازی کاری نمی شود، بلکه این موضوع یک فرصت بسیار مفید است تا دانش آموزان ایرانی از توان و دانش. ود، ره افی رند. ورسيت ما در اينگونه الي لمي، سيار ارزشمند است.

وی ادامه داد: مهم این نیست که چه تعداد از این مجموعه ها به واکسن دست پیدا می کنند، مهم این است که ما به خودباوری دست پیدا کنیم و در این حوزه کار کنیم، زیرساخت های لازم برای پیشرفت های آینده را فراهم می کنند.

رئیس دانشگاه لو الله ان داشت: مهم ما مهم ر از ولید واکسن است. یعنی وقتی محقق ما جرات و جسارت ورود به این عرصه ها را پیدا می کند، در آینده امکان تولید بسیاری از داروهای بیولوژیک داروهای سرطانی که برای کشور حیاتی هستند، فراهم می شود.

سعیده فخرزاده رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو نیز روز یازدهم دی ماه در رویداد بررسی وضعیت تولید و اکسن 1 در کشور و ارائه توانمندی ایران، از ارسال2 استفاده جدی در خصوص تولید واکسن از داروها از سوی پزشکان کشور به سازمان غذا و خبر داد.

وی اظهار داشت: 12 مورد استفاده از جنس انواع نوترکیب، DNA، mRNA و در Active به سازمان غذا و دارو ارسال شده است که از این تعداد، هشت پیشنهاد فعال دارند، یکی از پرونده ها در سطح بالینی و سه مورد نزدیک به فاز بالینی هستند. . منین نج مورد م رونده نیز سازمان ا و دارو ارائه شده اند.

فخرزاده یادآور شد: این موضوع نشان می دهد که در کشور ما بسیار زیاد است برای تولید واکسن وجود دارد که باید از آنها بهره برداری کرد و در این خصوص که ما به عنوان سازمان نظارتی دادیم، کار رجیستری برای تولید واکسن انجام شده است.

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما