هوش مصنوعی Deepmind تقریباً دقیقاً زمان و مکان باران را پیش بینی می کند

[ad_1]

اولین چین خوردگی پروتئین ، اکنون پیش بینی آب و هوا: شرکت هوش مصنوعی Deepmind مستقر در لندن آموزش عمیقی را در زمینه مسائل دقیق علمی اجرا می کند. Deepmind با همکاری اداره ملی هواشناسی انگلستان ، Met Office ، یک ابزار یادگیری عمیق به نام DGMR ایجاد کرده است که می تواند بارندگی ها را در چند دقیقه آینده به طور دقیق پیش بینی کند – یکی از سخت ترین چالش های پیش بینی آب و هوا.

در مقایسه کورکورانه با ابزارهای موجود ، ده ها متخصص دریافتند که پیش بینی DGMR در تعدادی از عوامل – از جمله مکان ، دامنه ، حرکت و شدت بارندگی 89 درصد از مواقع ، بهترین است. این نتایج امروز در مقاله Nature منتشر شده است.

ابزار جدید DeepMind نه Alphafold ، که مشکل بیولوژیکی مهمی را باز کرد که دانشمندان ده ها سال با آن دست و پنجه نرم می کردند. با این حال ، بهبود جزئی در پیش بینی مهم است.

پیش بینی بارندگی ، به ویژه باران های سیل آسا ، برای بسیاری از صنایع مهم است ، از رویدادهای میدانی گرفته تا حمل و نقل هوایی گرفته تا خدمات اضطراری. اما خوب کار کردن سخت است تعیین میزان آب در آسمان و زمان و مکان سقوط آن به بسیاری از فرایندهای آب و هوایی مانند تغییرات دما ، تشکیل ابر و باد بستگی دارد. همه این اجزا به خودی خود به اندازه کافی پیچیده هستند ، اما وقتی با هم ترکیب شوند پیچیده تر هستند.

بهترین تکنیک های پیش بینی کنونی از تعداد زیادی شبیه سازی کامپیوتری فیزیک جوی استفاده می کند. این برای پیش بینی بلند مدت خوب عمل می کند ، اما آنها در پیش بینی آنچه در ساعت آینده اتفاق می افتد ، که noocasting نامیده می شود ، کمتر خوب عمل می کنند. تکنیک های یادگیری عمیق قبلی توسعه داده شده است ، اما معمولاً در یک مورد ، مانند حدس زدن مکان ، به قیمت چیزهای مختلف ، مانند برآورد شدت ، خوب عمل می کنند.

داده های رادار برای بارش شدید باران
مقایسه DGMR با داده های واقعی رادار و دو تکنیک پیش بینی رقیب باران های سیل آسا در شرق آمریکا در آوریل 2019

DEEPMIND

گرگ کاربین ، سرپرست عملیات پیش بینی در مرکز پیش بینی آب و هوا NOAA در ایالات متحده می گوید: “گسترش فعلی بارندگی یک چالش بزرگ برای هواشناسان است.”

تیم DeepMind هوش مصنوعی خود را در مورد داده های رادار آموزش داد. اندازه گیری های راداری که تشکیل و حرکت ابرها را ردیابی می کند بسیاری از کشورها در طول روز عکس های مکرر منتشر می کنند. به عنوان مثال ، در انگلستان هر پنج دقیقه یک بار خوانده می شود. کنار هم قرار دادن این عکس های فوری ، یک ویدیوی استاپ موشن به روز ارائه می دهد که نحوه حرکت الگوهای باران در سراسر کشور را نشان می دهد ، درست مانند تصاویر پیش بینی شده که در تلویزیون مشاهده می کنید.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما