نزدیک به 700 کسب و کار مجازی در سال 1400 مجوز گرفته اند – زومیت


انجمن کسب و کار مجازی اولین سازمان صدور مجوز کسب و کار است که در سال 1996 شروع به کار کرد. این کنسرسیوم در شش ماهه نخست امسال 649 مجوز برای کسب و کارهای مجازی صادر کرده است.

تهران با 338 مجوز در صدر استان های دارای مجوز قرار دارد و پس از آن اصفهان با 59 و خراسان رضوی با 43 مجوز قرار دارند. در مقابل استان های بوشهر، خراسان شمالی، کهکیلویه و بویار احمد در شش ماهه اول سال 1400 تنها یک مجوز دریافت کردند.

طبقاتی که کسب و کارها در آنها مجوز گرفته اند، مانند گذشته بیشترین سهم را از عرضه خدمات و کالاها به خود اختصاص داده اند. در واقع، در نیمه اول دهه 1400، بیش از 55 درصد از کسب و کارها در زمینه عرضه کالاها و خدمات مختلف مجوز کسب کردند.

مقاله مرتبط:

مقوله ای که نسبت به قبل با شکاف قابل توجهی روبرو بوده است، سامانه معاملات آنلاین طلا و جواهرات است که در سال 1999 به 0.27 رسیده و اکنون به 5.8 درصد رسیده است. ااواسط بهمن ماه سال گذشته اتحادیه مشاغل مجازی اعلام کرد که با توجه به تبصره ماده 11 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 12 قانون نظام صنفی از این پس می تواند در این منطقه پروانه کسب صادر کند. فروش طلا در آذرماه ۱۳۹۵ هنجارهای فروش طلا در فضای مجازی بالاخره پس از دو سال تصویب شد.

1400.  نمودار تعداد دسته مجوزهای صادر شده توسط انجمن کسب و کار مجازی در ترم

موضوع پروانه ها در دهه 1400 نیز با تفاوت های جالبی روبرو شد. برای مثال رشد چند درصدی در بخش‌های محصولات دیجیتال و فروشگاه‌های برق، فروشگاه‌های بزرگ، صنایع دستی و نجاری، خرده‌فروشی مواد غذایی، فروش طلا و جواهرات، ترجمه و آموزش، و بخش‌های تخفیف و حراج آنلاین، خدمات وب و فناوری اطلاعات. خدمات هوشمند، خودرو و قطعات یدکی کاهش یافته است.

ترم 1400.  نمودار مجوز کسب و کار مجازی در

در سال 1400، انجمن کسب و کار مجازی بیش از 500 مکاتبه از مشاغل با سازمان های دولتی برای رفع موانع دریافت کرد و 722 مکاتبه برای تسهیل امور آنها ارسال شد. با توجه به اینکه انجمن کسب و کار مجازی تنها مرجع ذیصلاح برای رسیدگی به شکایات از مشاغل آنلاین است، در سال 1400 تقریباً 5000 شکایت از مشاغل آنلاین را بررسی کرد. این فرآیند از تاریخ ثبت شکایت 10 روز طول می کشد و در صورت تخلف ظرف دو هفته اقدام می شود.

شکایات بنگاه های اقتصادی به انجمن های تجاری مجازی در نیمه اول سال 1400

همچنین موضوع شکایات را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

موضوع شکایات عمومی از مشاغل مجازی در نیمه اول دهه 1400

در مجموع در سال 1400 حدود 4000 شکایت به انجمن ارسال شد، حدود 200 شکایت به کمیته ارجاع، 125 شکایت به کمیسیون ارجاع، 66 شکایت رد شد و 130 شکایت در انتظار بررسی کارشناسی است. گزارش کامل اتحادیه را می توانید از این لینک مشاهده کنید.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances