مایکروسافت Visual Studio 2022 و NET 6 را منتشر کرده است.

[ad_1]

مایکروسافت امروز از انتشار عمومی Visual Studio 2022 و NET 6 خبر داد. این ابزارهای جدید قابلیت های جدیدی را برای توسعه دهندگان به ارمغان می آورند تا روند توسعه و ساخت برنامه های جدید را سریعتر و آسان تر کنند.

Visual Studio 2022 اولین به روز رسانی نرم افزار بزرگ در بیش از دو سال گذشته است. این نسخه اکنون از برنامه های 64 بیتی پشتیبانی می کند که خبر مهمی برای توسعه دهندگان است زیرا اکنون می توانند از تمام پتانسیل حافظه رایانه شخصی استفاده کنند. ویژوال استودیو دیگر از دستگاه های 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد.

Visual Studio 2022 شامل تغییرات مختلفی است و از نسخه های جدیدتر C++، .NET 6 و C# 10 پشتیبانی می کند. ویرایشگر برنامه نیز تغییر کرده است. به عنوان مثال، اکنون از کپی و چسباندن چند نقطه ای و ویژگی های جدید IntelliCode مانند تکمیل خط در پروژه های C# پشتیبانی می کند.

نکته مهم بعدی تغییرات ایجاد شده در پلتفرم افزونه ویژوال استودیو است. این نسخه دیگر از افزونه های ویژوال استودیو 2019 پشتیبانی نمی کند، مگر اینکه افزونه ها به روز شده باشند. مایکروسافت همچنین ظاهر برنامه را تغییر داده و برخی از آیکون ها را تغییر داده است. فونت جدید Cascadia Code برای استفاده کاربران به نرم افزار اضافه شده است.

همچنین تغییرات عمده ای در مورد .NET 6 رخ داده است. قدرت این فریمورک به خصوص در قسمت فایل I/O افزایش یافته است. API بهبود یافته است. به عنوان مثال، عملکرد JSON API بهبود یافته است و حداقل API های جدیدی به ASP.NET Core اضافه شده است که کار با سرویس های HTTP را آسان تر می کند. این نسخه از HTTP/3 و OpenSSL 3 نیز پشتیبانی می کند.

.NET Framework 6 دارای ویژگی به نام Multi-Platform App UI (MAUI) خواهد بود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک رابط کاربری مدرن برای هر دو پلتفرم دسکتاپ و موبایل طراحی کنند. اما این ویژگی در زمان راه اندازی در دسترس نبود و نمی دانیم چه زمانی منتشر می شود.

این فریم ورک برای سه سال آینده توسط مایکروسافت پشتیبانی خواهد شد، اما فقط در Visual Studio 2022 برای ویندوز و مک.

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما