ماکرات در وین میود

[ad_1]

بر اساس تفاهم صورت گرفته بین هیأتهای فیلتر کننده ایران و گروه 1 + 4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در وین، دور هشتم گفتگوها به مدت حدود یک هفته آینده خواهد داشت.

رای رایزنی و مشورت، ایتختا ازخواهند .

روند وها در مجموع سازنده و رو لو وده

در همین یک منبع خاص به فارس گفت که با توجه به موضوعات باقی مانده و تصمیم گیری سیاسی، تفاهم نامه گرفته شده است برای تصمیم گیری و رایزنی به پایتخت ها مراجعت می کنند و بعد از این وقفه یک هفتگی، سر گرفته می شود از مذاکرات.

این منبع با بیان اینکه روند گفتگوها در مجموع سازنده و رو به بوده، اظهار داشت: اگر طرف‌های برگشت از پس پایتخت‌ها تصمیمات لازم را فراهم کنند، می‌توانند حرکت سریعتر به سمت توافق وجود داشته باشند.

وین به منظور رفع تحریمها در دولت سیزدهم هشتم آذر ماه آغاز و 12 آذر برای مشورت طرفهای اروپایی درباره دو پیشنهاد ایرانی با طرحی چند روزه شد و دوباره 18 آذر ماه از سر گرفته شد. نیمه دوم مجلس شورای اسلامی از 18 آذر ماه آغاز و جمعه 26 آذر ماه با برگزاری نشست اختتامیه مشترک برجام پایان یافت و مقرر شد که هیأت ها به پایتخت ها مراجعت کنند و بزودی به وین بازگردند.

دور هشتم شورا ششم دی ماه شروع و تا نهم دی ماه ادامه یافت و از امکانات سه روزه به مناسبت سال نو میلادی مجددا روز دوشنبه 13 دی ماه از سر گرفته و کماکان در وین در جریان است که البته 24 دی ماه توافق حاصل شده است. روسای هیأتهای حل کننده ایران و سه کشور اروپایی برای بررسی ها به پایتخت ها بررسی کردند و دوشنبه 27 دی ماه مجدداً از مذاکرات سرگرفته شد که در فرمت ها و سطوح مختلف تا امروز (جمعه) در وین در جریان بود. در مین وص لی اقری ا انر مورا ملاقاتی دوجانبه داشت و از ن م نشستی ا ور مراکره

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با گوترش، مذاکرات را مثبت خواند و با اشاره به هدف جدی ایران برای رسیدن به توافق خوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بر ضرورت انجام عملی و ملموس و قابل اجرای راستی آزمایی طرف غربی و آمریکای آمریکا کرد. وزیر امور خارجه همچنین روز چهارشنبه ششم بهمن ماه در جمع اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب، پایدار و قابل قبول اتکا قطعی است.

از سوی دیگر، سعید خطیبزاده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز دوشنبه چهارم بهمن ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران با بیان اینکه توافق موقت یا چیزهای مشابه این هیچگاه در دستورکار ما نبوده، تصریح کرد: در هر چهار حوزه در وین پیشرفت های خوبی. داشتیم و در ر اسناد رانتزا و اختلاففا متر ده است.

[ad_2]

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما