مالیات، حقوق، قبض آب و برق و جریمه رانندگی 1401 چه تغییری می کند؟


ارو- دولت سیزدهم امروز لایحه بودجه 1401 را با 20 تبصره به مجلس ارسال کرد. بررسی این لایحه نشان می دهد که هیئت دولت افزایش ۲۶ درصدی بودجه سال آینده را اعلام کرده است. بر اساس گزارش ها، بودجه امسال 28 میلیون و 823 هزار و 398 میلیارد و 457 کرور ریال بوده است. اما اکنون به 36 میلیون و 310 هزار و 704 میلیارد و 628 میلیون ریال رسیده است.

به گزارش فرارو، در خصوص جزییات این لایحه، دولت پیشنهاد کرده است که قیمت آب مصرفی مشترکان پرمصرف 15 درصد به ازای هر مترمکعب آب افزایش یابد. برای مصرف برق – در بند (ج) تبصره 6 که مربوط به عوارض و مالیات است – افزایش 10 درصدی را پیشنهاد کرده است.

همچنین مالیات کارمزد و پورسانت گروه پزشکی 10 درصد تعیین شده است. همچنین اپراتورها موظفند به ازای هر پیامک سه تومان مالیات از مشتریان دریافت کنند و به حساب خزانه کل کشور بپردازند.

در بند ۴ بند ق این تبصره، معافیت مالیاتی موسسات کنکور دانشگاه ها به طور کامل لغو شده است.

مالیات ماشین و مسکن چقدر شد؟

دولت در لایحه بودجه سال 1401 بر خودروهای یک میلیارد تومانی و از واحدهای مسکونی بالای 10 میلیارد تومان مالیات گرفت.

بر اساس بند ه تبصره 6 در بند مالیات خودرو آمده است: 1- معادل درصدی تا مبلغ 1.5 میلیارد تومان به نسبت یک میلیارد تومان مازاد؛ 2- 1.5 میلیارد تومان در مقابل. مبلغ سه میلیارد تومان معادل دو درصد برای مازاد 3-3 میلیارد به مبلغ 4.5 میلیارد نسبت به مازاد تومانی معادل سه درصد برای مازاد 4-4.5 میلیارد معادل چهار درصد.

در بخش مالیات واحدهای مسکونی و باغ ویلایی نیز دولت پیشنهاد داده است که 1-10 تا 15 میلیارد بابت مازاد گوجه فرنگی؛ یک در هزار2 – نسبت به مازاد 15 تا 25 میلیارد تومانی؛ دو در هزار3 – نسبت به مازاد 25 تا 40 میلیارد تومانی؛ سه در هزار4 – نسبت به مازاد 40 تا 60 میلیارد تومانی; چهار در هزار 5. به نسبت مازاد 60 میلیارد تومانی به بالا پنج در هزار طبق قانون مالیات دریافت شود.

در راستای اجرای این قانون، سازمان امور مالیاتی موظف است تا پایان خرداد ماه سال آینده دارایی های خودرویی و غیرمنقول مشمولان را تعیین و مراتب را به آنها ابلاغ کند.

در مقابل، مشمولان موظفند بدهی مالیاتی خود را تا پایان بهمن ماه 1401 پرداخت کنند.

سقف بازنشستگی معلمان به 65 سال افزایش یافت!

کابینه سیزدهم پیشنهاد کرده است که وزارت آموزش و پرورش داوطلبانه سقف بازنشستگی معلمان را به 65 سال افزایش دهد. البته این در صورتی است که مدرس متقاضی دارای مدرک لیسانس و بالاتر باشد.

افزایش جریمه رانندگی

در بند جریمه رانندگی، تعیین تکلیف جریمه رانندگی با افزایش 5 درصدی در مجلس مطرح شده است. دولت پیش‌بینی کرده است با این افزایش 5 درصدی این رقم به 500 میلیارد تومان برسد.

البته پیشنهاد هیئت دولت این است که این مبلغ بین سازمان بهزیستی، وزارت راه، هلال احمر و سازمان نظام پزشکی برای پوشش معلولیت های شدید ناشی از تصادفات، تعمیرات جاده ای، تصادفات جاده ای و تجهیزات و امکانات پزشکی اختصاص یابد. اتاق تشریح

حقوق کارکنان دولت در سال 1401; از کارمندان دولتی، نظامی و بازنشستگان گرفته تا اعضای هیئت علمی

بررسی لایحه بودجه سال 1401 نشان می دهد که افزایش 10 درصدی حقوق همه کارکنان دولت پیش بینی شده است. اما به طور کلی فرض بر این است که مبلغ 533800 تومان معادل 1700 مارک مشمول قوانین خدمات کشوری به حقوق آنها اضافه شود. همچنین حقوق 3 درصد افزایش می یابد.

همچنین حقوق کارمندان دولتی، قراردادی و پیمانی نباید کمتر از 40 میلیون و 500 هزار تومان باشد. در سال 1400 این مبلغ 30 میلیون و 500 هزار بود که 29 درصد افزایش یافته است.

برای بازنشستگان و کارمندان لشکری ​​و کشوری معادل 533800 تومان ثابت و 3 درصد افزایش حقوق دریافتی در نظر گرفته شده است. اما تاکید می‌شود که نسبت سال‌های مجاز پس از اعمال این افزایش‌ها نباید کمتر از 40 لک 500 هزار تومان باشد.

37 میلیون تومان برای سقف پرداخت ناخالص ماهانه کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات در نظر گرفته شده است.

سقف پاداش پایان خدمت کارکنان کشوری و کشوری نیز 445 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

سقف معافیت مالیاتی حقوق چقدر است؟

دولت در لایحه بودجه 1401 سقف معافیت مالیاتی 5 میلیون تومانی برای حقوق ماهانه در نظر گرفته است. به این ترتیب حقوق دریافتی تا سقف 60 میلیون تومان در سال مشمول مالیات نخواهد بود.

اما برای مازاد 60 تا 120 میلیون تومان حقوق سالانه ده درصد و برای مازاد 120 میلیون تومان تا 240 میلیون تومان به ترتیب 15 درصد و 240 میلیون تومان 20 درصد مشمول مالیات می شود. پیشنهاد شده است. .

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channel