دولت ونه میوان ورم را نترل ند؟


رارو- مرکز مار ایران الام رد، نرخ ورم سالانه دی ماه رای انوارای ور . ای وجود اهش درصدی نرخ ورم سالانه، مرکز مار میوید

ارش رارو، نرخ ورم نقطه های دی ماه در مقایسه با رماه .7 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم نقاط گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش 1.1 واحد درصدی به 42.6 درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با افزایش 0.6 واحد درصدی به 32.4 درصد افزایش یافته است.

بر این اساس، در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت گروه نسبت به ماه قبل مربوط به «دخانیات»، گروه «نان و غلات» شامل انواع برنج ایرانی و گروه «ادویه و چاشنی» شامل زعفران و رب گوجه است. رنگی میشد. در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» اجاره بهای واحد مسکونی، در گروه «هتل و رستوران» اقامت در هتل و مسافرخانه و در گروه «پوشاک و کفش» انواع پوشاک بالاترین قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

دولت ونه میوان ورم را نترل ند؟
مرتضی دانش مسائل اقتصادی در و ا رارو با اشاره به اینکه کنترل تورم در ایران تبدیل به یک موضوع مناقشه برانگیز شده است، گفت: اگر دولت بخواهد تورم را کنترل کند، آن زمان وضعیت تولید ملی بسیار خطرناک خواهد شد و ما به دنبال آن با بیکاری برانگیخته شده است، بنابراین دولت این کار را می‌خواهد یک بحث باشد و مهمتر این باشد که کنترل تورم می‌تواند به بیکاری ختم شود، بر این اساس از بین این دوگانه، یعنی کنترل تورم و بیکاری در مورد اینکه کدام یک انتخاب شده، یک مسئله بسیار مناقشه برانگیز است. ساب میند.

وی افزود: اما این به آن معنا نیست که دولت تورم را رها کرده و بگذارد تا هر نرخی که خواست بالا برود باشد، در این راستا دولت باید تقویت ملی در دستور کار قرار دهد، زیرا اگر تولید رونق و رشد اقتصادی به صورت متمادی باشد. در طی سال مثبت باشد، آن زمان تورم کنترل خواهد شد، اما اگر فضای رکودی در اقتصاد کشور تشدید شود آن زمان با بیکاری جلوه‌ای بود که این موضوع تبعات بسیار جدی از افزایش قیمت‌ها در بازارهای مختلف را در پی دارد.

عزتی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دولت کنترل تورم را دارد، اظهار داشت: در بخشی از تورم که در دست دولت است، دولت نمی تواند آن را کنترل کند، از طریق سیاست های پولی و مالی می تواند تورم را کنترل کند، در حال حاضر. حاضر دولت با چاپ پول اقدام به جبران کسری بودجه خود می کند، مسائلی را که طی 3 سال گذشته از افزایش تورم ناشی می شود، باعث می شود، هزینه های خود را از طریق کاهش هزینه های غیرضروری کاهش دهند و همچنین فروش اموال و دارایی های خود را از طریق دریافت کنند. این راهکارهای رتورمی نه ود را نوعی امین ند.

این استاد دانشگاه نمی تواند باعث شود که دولت به جای آن بیاید از هزینه های بودجه ای که اقتصاد ایران را در نظر می گیرد. این وخامت روبرو ده است.

این اقتصاددان با اشاره به تبعات حذف 4200 تومانی، ادامه کرد: بعد از این که یک نقطه به نقطه بعد از سه ماه سیر افزایشی به خود گرفت، اگر دولت بخواهد دلار 4200 تومانی را حذف کند، با توجه به شرایط اقتصادی امروز، کالاهایی که آرزوی آنها حذف خواهد شد، طی یک تا دو سال آینده با افزایش قیمت 150 درصدی روبرو خواهند شد که این موضوع می تواند یک شوک تورمی بسیار زیادی به بازار و سفرهای مردم تحمیل کند.

عزتی گفت: از سوی دیگر کالاها و خدمات دیگر نیز از این موضوع با افزایش قیمت مواجه می‌شوند که در نهایت این موضوع به یک موج تورمی سنگین در سال آینده خواهد شد، بنابراین دولت در شرایط حاضر نباید دست به چنین اقدامی بزند. از سویی نکته مهم در مورد ارز ومانی این است آن ادام اید

وی تصریح کرد: دولت باید تا زمانی که برجام به نتیجه برسد، صبر کند و بعد از این توافق که هست احیا شود، با ورود دلارهای بلوکه شده ایران در دیگر، را به زیر 20 هزار تومان بیاورد، اگر چنین موضوعی رخ دهد. دهد، از یک سو تورم ناشی از تولید کالاهای دیگر می‌کند و از سویی تورمی حذف ارز 4200 تومانی بسیار کمتر می‌شود، در چنین حالتی، کالاهای اساسی می‌توانند مدیریت و کنترل شوند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances