تغییرات آب و هوایی چگونه آینده جهان را تغییر خواهد داد؟


دانشمندان می گویند که با نزدیک شدن به سال 2100، پیش بینی کنندگان آب و هوا باید به آینده بیشتر نگاه کنند.

تصور اینکه زمین در سال 2500 چه شکلی خواهد بود دشوار است. اما همکاری بین علم و هنر، پنجره‌ای نگران‌کننده را نشان می‌دهد که چگونه یک آب و هوای دائماً در حال تغییر می‌تواند یک سرزمین آشنا را به منظره‌ای بیگانه در چند قرن آینده تبدیل کند.

کریستوفر لیون، دانشمند اجتماعی محیط زیست، تغییرات وحشتناکی مانند اهلی شدن گیاهان نیمه گرمسیری مزارع آمریکای غربی، گرمای بیش از حد مانند هند، خشک شدن جنگل های آمازون و بسیاری موارد دیگر را تصدیق می کند.

لئون از دانشگاه مک گیل در مونترال گفت: “پنجاه سال از اولین پیش بینی آب و هوا می گذرد.” هدف بلند مدت دانشمندان در آن زمان تعیین شرایط آب و هوایی زمین در سال 2100 بود. اما آن تاریخ دور نیست. تاثیر انتشار گازهای گلخانه ای در تمام این سال ها ادامه خواهد داشت.

برای تجسم اینکه جهان از نظر آب و هوا در آینده چگونه خواهد بود، محققان سه رویکرد متفاوت را در نظر گرفتند: انتشار کربن کم، متوسط ​​و بالا. تعریف دقیق این ارزش ها بر اساس گزارش های قبلی سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوا بود. بنابراین، او تغییرات را تا سال 2500 پیش بینی کرد. این تیم همچنین به طور خاص تأثیرات تغییر تمدن ها را مورد مطالعه قرار داد. به عنوان مثال، محصولات متغیر و تغییرات کاربری زمین و پوشش گیاهی نیز در نظر گرفته شد.

برای همه سناریوها به جز حداقل انتشار، که مطابق با توافقنامه پاریس 2015 است که گرمایش جهانی را به کمتر از 2 درجه سانتیگراد در مقایسه با دوران پیش از صنعتی شدن محدود می کند، دمای جهانی تا 2500 افزایش خواهد یافت. با بالاترین میزان انتشار، گرمایش زمین تا سال 2100 حدود 2.2 درجه سانتیگراد و تا سال 2500 به 4.6 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. محققان می گویند که این باعث تغییر ساختار عمده اکوسیستم های جهان می شود – ناپدید شدن بیشتر جنگل های بارانی آمازون، تغییر در محصولات و افزایش دما تا حدی که مناطق استوایی خالی از سکنه می شوند.

سپس تیم با جیمز مکی، هنرمند و متخصص ارتباطات علمی در دانشگاه لیدز در بریتانیا، برای رنگ آمیزی داده ها کار کرد. مک کوی بر اساس پیش‌بینی‌های این مطالعه، مجموعه‌ای از تصاویر دقیق را ایجاد کرد که سناریوهای مختلف جهان را در حال حاضر و در سال 2500 نشان می‌دهد.

لئون می‌گوید: «تیم تلاش کرد تا بدون توجه به گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده شهرها و فناوری‌های آن زمان، آنچه را که مردم می‌توانند تشخیص دهند، نشان دهند. به عنوان مثال، پهپادها، روبات ها، گیاهان هیبریدی و غیره. در نقاشی، که هند را در سال 2500 توصیف می کند، مردی کت و شلوار و کلاه ایمنی به سر دارد. این لباس شبیه لباسی است که امروزه مردم در برخی از محیط‌های با دمای بالا می‌پوشند.»

این تصاویر در نظر گرفته شده اند تا به مردم کمک کنند آینده را به گونه ای تصور کنند که آن را واقعی تر کند و ممکن است امیدی به مردم برای پذیرش آن داشته باشد. لیون گفت: “اگر ما تغییر را در مقیاس سیاره ای احساس می کنیم، باید آن را به عنوان یک تمدن سیاره ای در نظر بگیریم.” “هدف ما از انجام این نوع تحقیقات این است که نشان دهیم برخلاف آنچه اکنون اتفاق می افتد، می توان از بدتر شدن اوضاع در آینده جلوگیری کرد.”

سال 2000 در مقابل سال 2500

انتشار مقادیر زیادی گازهای گلخانه ای می تواند میانگین دمای کره زمین را در مقایسه با دوران پیش از صنعتی شدن حدود 4.6 درجه سانتیگراد افزایش دهد. در نتیجه گرمای شدید در هند می تواند به طرز چشمگیری نحوه زندگی انسان ها را در محیط زیست تغییر دهد. “کشاورزان و دامداران تصویر شده در سال 2000 ممکن است تا 2500 نفر به لباس های محافظ مانند لباس های خنک و کلاه ایمنی برای کار در فضای باز نیاز داشته باشند.”

محققان می گویند که اگر انتشار گازهای گلخانه ای به همان میزان ادامه یابد، مزارع در غرب ایالات متحده که در سال 2000 سبز بودند، در 2500 سال به مناطق کشاورزی نیمه گرمسیری تبدیل خواهند شد.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances