(تصاویر) ساختارهای مرموز معلق در کهکشان راه شیری را کشف کنید


ارو- ستاره شناسان اخیراً توانسته اند تصویر جدیدی از قلب کهکشان راه شیری به ثبت برسانند و به طرز شگفت انگیزی ساختارهای اسرارآمیز معلق در فضا را که قبلاً هرگز دیده نشده بودند، نشان دهند.

به گزارش فرارو، این تصاویر با استفاده از تلسکوپ های رادیویی فوق حساس ساخته شده اند میرکات آنها که در آفریقای جنوبی گرفته شده اند، حدود 1000 رشته مغناطیسی را در طول 150 سال نوری در آرایش های منظم و شگفت انگیز نشان می دهند. اگرچه این ساختارهای اسرارآمیز در دهه 1980 کشف شدند، اما از آن زمان به درستی درک نشدند، و با این تصاویر اکنون 10 برابر فرضیات قبلی ما در مورد تعداد ستارگان آشکار می شود، هویت آنها افق جدیدی برای او باز شده است.

فرهاد یوسف زاده، اخترفیزیکدان ایرانی در دانشگاه نورث وسترن و اولین کاشف این سوژه های اسرارآمیز، می گوید: مدت هاست که این موضوعات را به صورت جداگانه و با دیدگاهی متفاوت بررسی کرده ایم، اما اکنون تصویر بزرگتر و موضوعات بسیار بیشتری داریم. این یک منظره زیبا و پر از نقطه عطف است.”

اگرچه این ساختارها تنها حدود 25000 سال نوری از ما فاصله دارند (نه چندان دور از کیهان)، اما موقعیت آنها در مرکز کهکشان راه شیری مطالعه آنها را بسیار دشوار می کند زیرا منطقه با ابرهای غلیظی از غبار و گاز پوشیده شده است. طول موج های خاصی از نور، از جمله محدوده نور را مسدود می کند. با این حال، اکنون می توانیم از فناوری برای تغییر دیدگاه خود نسبت به طول موج های نامرئی استفاده کنیم. Meerkat که توسط رصدخانه رادیویی نجوم رادیویی آفریقای جنوبی (SARAO) اداره می شود، یکی از پیشرفته ترین تلسکوپ های رادیویی در جهان است و از زمان راه اندازی آن در سال 2016، مجموعه بی سابقه ای از بینش های جدید را در مورد مرکز کهکشانی به ما ارائه کرده است.

تصویر نهایی این تلسکوپ متعلق به نمایشگر «ایست مطلق» است. این صفحه نمایش از 200 ساعت داده های رصدی تشکیل شده است که طی سه سال جمع آوری شده است و وضوح و عمق میدان بی نظیری را در طول موج های رادیویی به ما نشان می دهد. یوسف زاده و تیمش سپس از تکنیک حذف تصویر پس زمینه استفاده کردند که رشته های مغناطیسی پراکنده در خوشه های اطراف مرکز کهکشان را شناسایی کرد. هنوز معلوم نیست که این الیاف چیست و چگونه به وجود آمده اند. آنچه ما می دانیم این است که آنها حاوی الکترون های پرتوی کیهانی هستند که در رشته های یک میدان مغناطیسی با سرعتی نزدیک به نور حرکت می کنند. تصاویر جدید به محققان اجازه می دهد تا کمی بیشتر در مورد رشته های داده بیاموزند، که ما را یک قدم به درک آنها نزدیک تر می کند.

(تصاویر) ساختارهای مرموز معلق در کهکشان راه شیری را کشف کنید

دکتر یوسف زاده توضیح می دهد: “اگر شما از سیاره دیگری بودید و مثلاً یک فرد بسیار بلند قد را روی زمین پیدا کردید، ممکن است فکر کنید که همه افراد روی زمین قد بلند هستند. اما اگر جمعیتی از مردم روی زمین داشتید. داده ها، پس شما همچنین می تواند میانگین ارتفاع آنها را پیدا کند. این دقیقاً همان کاری است که ما می توانیم با این تصاویر جدید انجام دهیم. ما قدرت میدان مغناطیسی، طول آنها، جهت گیری آنها و طیف تابش آنها را با این تعداد نمونه جدید پیدا می کنیم. اکنون می دانیم که میدان های مغناطیسی در تقویت شده اند. همه ستارگان. داده‌های جدید همچنین یک بقایای ابرنواختر ناشناس را نشان می‌دهد. “رشته‌ها همچنین تابش مشخصی را حمل می‌کنند، به این معنی که ما می‌توانیم بقایای ابرنواختر را به عنوان مولدهای بالقوه رشته‌ها در نظر بگیریم.”

در سال 2019، داده های قبلی MeerKAT وجود حباب های رادیویی غول پیکر را در بالا و پایین صفحه کهکشانی نشان داد. رشته ها ممکن است مربوط به این حباب های رادیویی باشند، اما این نیاز به مطالعه بیشتر دارد. داده های جدید راز جدیدی را نیز فاش کردند. به گفته محققان، رشته ها به صورت گروهی یا خوشه ای توزیع شده اند و در داخل این گروه ها فاصله آنها دقیقاً یکسان است. یوسف زاده می گوید: «آنها تقریباً مانند فواصل منظم در حلقه های خورشیدی هستند. ما هنوز نمی دانیم چرا آنها به صورت گروهی می آیند یا نحوه جدایی آنها را نمی فهمیم و نمی دانیم این فواصل منظم چگونه اتفاق می افتد. هر بار که به یک سوال پاسخ می‌دهیم، سوالات بسیار بیشتری مطرح می‌شود. ما همچنین مکانیسم شتاب گرفتن الکترون ها در میدان مغناطیسی را درک نمی کنیم. این رشته ها ممکن است مربوط به میدان مغناطیسی عجیبی باشد که سال گذشته کشف شد و امواج رادیویی و اشعه ایکس از خود ساطع می کند.

دکتر یوسف زاده می گوید: ما مطمئناً یک قدم به شناخت کامل تری از ساختار این موضوعات پیچیده و مرموز نزدیک شده ایم، اما علم یک سری پیشرفت ها در سطوح مختلف است و امیدواریم بتوانیم به عمق آن برسیم. ، اما مشاهدات و تحلیل های نظری بیشتری مورد نیاز است.«به عبارت ساده، درک کامل مسائل پیچیده زمان می برد.» به گفته فرارو، این تحقیق در یک مجله معتبر است. نامه های مجله اخترفیزیک تایید شده و در دست انتشار است.

منبع: Science Alert

ترجمه: مصطفی زرفی فرارو

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial