(تصاویر) آمیکرون در چند کشور اروپایی دیده شد؟سویه جدیدی از ویروس کرونا به نام آمیکرون که در آفریقای جنوبی ظاهر شد، روز به روز در جهان و اروپا در حال انتشار است.

بر اساس داده های مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری، آمیکرون از نوامبر در 5789 نفر در اروپا یافت شده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های اروپا (ECDC) می‌گوید که تا 14 دسامبر، 4713 مورد از کل موارد Amicron در اروپا از بریتانیا بوده است. در مجموع 1076 مورد در 22 کشور دیگر تایید شده است. یک فرد مبتلا نیز در بریتانیا جان باخت.

در آلمان، دو مورد برای اولین بار در ایالت باواریا در جنوب آلمان شناسایی شد. تا 14 دسامبر 101 مورد در این کشور مشاهده شده است. آلمان در مسیر اجباری کردن واکسیناسیون علیه ویروس با محدودیت‌های جدید قرار دارد.

130 مورد در فرانسه شناسایی شده است. به گفته اولیویه واران، وزیر بهداشت فرانسه، 21 مورد از موارد تایید شده در افرادی که از آفریقای جنوبی بازمی‌گشتند و چهار مورد نیز ناشی از عفونت محلی بودند. اولین مورد شناخته شده در رئونیون، جزیره ای فرانسوی در اقیانوس هند، در مردی مشاهده شد که پس از سفر به موزامبیک از موریس بازمی گشت.

با وجود محدودیت های مرزی پس از کشف سویه آمیکرون، مقامات بهداشت ایسلند می گویند تعداد مبتلایان به آمیکرون به 20 نفر افزایش یافته است.

مقامات بهداشتی ایتالیا همچنین اولین مورد آمیکرون را در 27 نوامبر در مردی که از موزامبیک به ناپل بازگشته بود، تأیید کردند. اکنون گزارش این بیمار و خانواده اش خوب است. تاکنون 23 مورد آمیکرون در ایتالیا تایید شده است.

در نتیجه آزمایش های انجام شده در فرودگاه اسخیپول آمستردام، از هر 600 مسافری که اخیراً از آفریقای جنوبی وارد هلند شده اند، 61 نفر مبتلا به کووید-19 هستند. تعداد کل موارد تایید شده تا 14 دسامبر 62 مورد است.

یکی از بالاترین موارد بروز آمیکرون در نروژ گزارش شده است. 19 نفر پس از یک جشن کریسمس اداری در اسلو آلوده شده اند. تاکنون 1176 مورد آمیکرون در کشور تایید شده است.

با حضور یکی از بازیکنان یک باشگاه پرتغالی در آفریقای جنوبی، آمیکرون در بین 13 بازیکن این تیم مشخص شد. تاکنون 49 پرتغالی به آمیکرون مبتلا شده اند. مقامات بهداشت دانمارک تعداد افراد مبتلا به آمیکرون را 268 نفر اعلام کردند.

طبق گزارش موسسه بهداشت و رفاه فنلاند (THL)، نوع آمیکرون شناسایی شده در این کشور در 13 دسامبر تاکنون 20 نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

مقامات بهداشت کرواسی می گویند اولین نوع آمیکرون در 6 دسامبر در این کشور مشاهده شد. تا 13 دسامبر، 3 مورد آمیکرون در کرواسی گزارش شده است.

در 27 نوامبر، بیمارستانی در منطقه لیبرک جمهوری چک کشف یک نوع آمیکرون را در یک بیمار مبتلا به کووید-19 اعلام کرد. مشخص شد که زن واکسینه شده که علائم خفیفی داشت، پس از سفر به آفریقا، ویروس را به کشور خود بازگرداند. از 13 دسامبر، تعداد آمیکرون ها در جمهوری چک به 9 افزایش یافته است.

در استونی، 317 نفر در یک روز به کووید-19 مبتلا شدند. در 12 آبان که بیشترین موارد ابتلا به این بیماری مشاهده شد، 2300 مورد جدید به ثبت رسید. تا 13 دسامبر، آمیکرون 26 شهروند استونیایی را دیده بود که بیشتر آنها به آفریقای جنوبی سفر کرده بودند.

در یونان، آمیکرون در 5 نفر تشخیص داده شد. در مجارستان، جایی که ویروس تا 13 دسامبر شناسایی نشد، یک روز بعد اعلام شد که دو نفر به Amicron آلوده شده اند.

تاکنون 5 نفر در لتونی به این ویروس مبتلا شده اند. در رومانی، دو مورد از مسافران بازگشت از آفریقای جنوبی در 30 نوامبر شناسایی شد.

روسیه هفته گذشته دو مورد از آمیکرون را تایید کرد. تا 13 دسامبر تعداد مبتلایان در این کشور به 16 مورد افزایش یافت.

تاکنون 3 نفر در اسلواکی به عنوان آلوده به آمیکرون شناسایی شده اند. ایرلند 18 نفر، رومانی 2 نفر، سوئد 51 نفر و سوئیس 32 نفر به ویروس آمیکرون مبتلا شده اند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances