تاریخ ماموریت SpaceX و NASA Crew 3 مشخص شد

[ad_1]

به گفته ناسا ، چهار فضانورد مأموریت Crew-3 SpaceX روز شنبه 29 نوامبر از محل پرتاب 39 پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل می شوند.

اگر همه چیز درست پیش برود ، روز شنبه 29 نوامبر ساعت 10:13 صبح (به وقت تهران) ، فضانوردان ناسا از جمله راجا چاری ، تام مارشبورن و کایلا بارون ، به همراه ماتیاس مورر از آژانس فضایی اروپا ، محل پرتاب 39 کندی را انجام می دهند. پایگاه فضایی در فلوریدا راه اندازی شود تاریخ اعلام شده یک روز زودتر از برنامه ناسا است.

ناسا

اگر ماموریت ناسا موفقیت آمیز باشد ، این چهارمین مأموریت خدمه خواهد بود که از فضاپیمای Dragon 2 اسپیس ایکس استفاده می کند. انتظار می رود فضاپیمای حامل فضانوردان در این ماموریت در مدت 22 ساعت به مقصد خود ، ایستگاه فضایی بین المللی برسد.

پس از رسیدن به ایستگاه ، فضانوردان با همکاران ماموریت Crew-2 زندگی می کنند و کار می کنند ، که قرار است در ماه نوامبر در مدار شش ماهه به زمین بازگردد. اعضای ماموریت Crew-3 نیز به مدت شش ماه در فضا باقی می مانند و در آوریل 2022 به زمین باز می گردند.

مارشبورن در خدمه این مأموریت تنها عضوی است که قبلاً به فضا سفر کرده است. او قبلاً در دو ماموریت ISS خدمت کرده است. چاری همچنین تجربه پرواز گسترده ای با نیروی هوایی آمریکا دارد و در ماموریت های رزمی عراق خدمت کرده است. بارون همچنین افسر جنگ زیردریایی است و هر دو در سال 2017 توسط ناسا انتخاب شدند.

مورر چندین جایزه ملی برای تحقیقات برجسته در علم مواد برنده شده است و در سال 2016 توانست روز را زیر آب بگذراند ، استراتژی ها و تجهیزات اکتشافی را برای ماموریت های آینده مریخ آزمایش کند.

برنامه های ناسا پس از پرتاب موفقیت آمیز Crew-3 Crew متوقف نمی شود ، زیرا آنها قصد دارند خود را برای ماموریت Crew-4 SpaceX به ایستگاه فضایی در 26 آوریل 1401 آماده کنند. با توجه به شرایط فعلی ، خدمه این مأموریت آینده شامل “Kizell N. Lindgren و Bob Heinz از ناسا ، و همچنین سامانتا کریستوفورتی ، فضانورد آژانس فضایی اروپا خواهد بود. سایر خدمه هنوز اعلام نشده اند.”

[ad_2]

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما