بخشودگی جرایم وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه


بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است که عدم تمدید یا عدم تمدید آن عواقب جبران ناپذیری برای رانندگان به همراه خواهد داشت.

بخشودگی جرایم وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه [به روز رسانی] – ر

بیمه مرکزی اعلام کرده است با اطلاعیه ناظر صنعت بیمه از تاریخ 13 آذرماه لغایت پایان روز دوم دی ماه 1400 کلیه جرائم مربوط به وسایل نقلیه موتوری شخص ثالث غیرمجاز بخشوده می شود.

شرکت های بیمه موظفند در راستای ترویج فرهنگ بیمه و با در نظر گرفتن مشکلات اقتصادی اقشار آسیب پذیر در اثر شرایط خاص شیوع ویروس کرونا و محدودیت های شدید، از دریافت جریمه وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون بیمه خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، این مصوبه با موافقت مدیرکل مرکزی بیمه و رئیس وقت مجمع عمومی صندوق بیمه خسارات بدنی اجرا می شود.

بر اساس این مصوبه، شرکت‌های بیمه از تاریخ 14 آذر لغایت 11 دی ماه سال جاری به دلیل خسارات وارده به اشخاص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، مشمول جریمه بند «ب» ماده 24 قانون بیمه اجباری نمی‌شوند. و جریمه 100% را ذکر کرد. بخشیده خواهد شد.

معافیت دیرکرد جرایم بیمه شخص ثالث [به روز رسانی] – اکتبر 1400

پیشنهاد معافیت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری زمینی به تصویب رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس مجمع عمومی صندوق تامین خسارت بدنی رسید.

بر اساس این مصوبه، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه لغو می شود.

بر این اساس، این معافیت از 26 مهرماه تا 15 آبان ماه سال جاری به مدت 20 روز قابل اجرا خواهد بود و همانطور که بیمه مرکزی تاکید کرده، شامل خرید بیمه نامه یک ساله نیز می شود. به عبارت دیگر، رانندگانی که قصد خرید بیمه نامه شخص ثالث یا شخص ثالث کوتاه مدت شش ماهه دارند، نمی توانند از این بخشودگی بهره مند شوند.

بدین ترتیب کلیه دارندگان خودرو، تاکسی، کامیون، اتوبوس و موتورسیکلت که بلافاصله پس از انقضای مدت بیمه نامه خود را تمدید نکرده اند در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث در این 20 روز مشمول جریمه دیرکرد می شوند. هیچ مبلغی مورد نیاز نیست به عنوان جریمه پرداخت کنید. افرادی که پس از این مدت بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنند مشمول جریمه دیرکرد قبلی خواهند بود.

پایان شهریور؛ آخرین فرصت برای چشم پوشی از جرائم بیمه شخص ثالث [به روز رسانی] – فوریه 1400

صندوق تامین خسارت های بدنی اعلام کرد موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا از معافیت های بیمه شخص ثالث برخوردار شوند.

صندوق بیمه خسارات بدنی با چشم انداز حمایت از اقشار آسیب پذیر و حمایت از صنعت بیمه کشور از نیمه مرداد تا پایان شهریورماه با همکاری صنعت بیمه در بخش بخشودگی جرایم بیمه موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی فعالیت می کند. سیاست گذاری است. امسال انجام شد

بر این اساس راکبان موتورسیکلت و دارندگان ماشین آلات کشاورزی در سراسر کشور که فاقد بیمه نامه هستند می توانند با مراجعه به نمایندگی ها و دفاتر شرکت های بیمه و اخذ بیمه نامه شخص ثالث از مزایای این طرح برخوردار شوند.

این معافیت مطابق جریمه بند «ب» ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری و ماشین آلات کشاورزی از پرداخت جریمه خرید بیمه نامه یکساله معاف خواهند بود. ،

در ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث آمده است: از دارندگان وسایل نقلیه ای که به موجب این قانون از بیمه شدن خودداری می کنند، مبلغی معادل حداکثر یک سال حق بیمه اجباری دریافت می شود. مبلغ، نحوه دریافت، تخفیف، اقساط و بخشودگی به پیشنهاد بیمه مرکزی به تصویب مجمع عمومی صندوق خواهد رسید.

بیمه شخص ثالث بیمه اجباری است که خسارت جانی و مالی اشخاص ثالث در حوادث رانندگی را پوشش می دهد.

با تصمیم شورای عالی بیمه مرکزی نرخ بیمه شخص ثالث 1400 خودرو با 37 درصد افزایش (8.5 درصد در شرایط کرونا) نسبت به سال 99 اعلام شد که خودروهای زیر چهار سیلندر هستند. یک میلیون و 937 هزار و 500 تومان. ، پایان، پراید و سپند 2 میلیون و 294 هزار و 300 تومان، چهار سیلندر دیگر 2 لک 697 هزار و 100 تومان و بیش از چهار سیلندر 3 میلیون و 18 هزار و 400 تومان.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث از سوی بیمه مرکزی معاف شد [به روز رسانی] – د

اعمال جریمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، جابجایی خودرو به پارکینگ، پرداخت خسارت مالی و شخص ثالث توسط راننده مقصر و پرداخت جریمه دیرکرد از پیامدهای عدم تمدید بیمه نامه شخص ثالث است، اما سازمان بیمه مرکزی در آخرین گزارش خود اعلام کرده است. اقدامی برای بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث انجام شده است.

به مناسبت ایام دهه فجر جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی اعم از خودرو، تاکسی، کامیون و اتوبوس، بر اساس بخشنامه ای که بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ابلاغ کرد، بخشوده شد.

دارندگان این خودروها می توانند بیمه شخص ثالث خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد از اوایل بهمن ماه تا پایان بهمن ماه تمدید کنند و از این معافیت بیمه ای بهره مند شوند.

بر اساس این طرح، در صورت عدم تمدید بیمه خودرو تا پایان بهمن ماه سال جاری، افراد باید جریمه کامل تاخیر در پرداخت بیمه شخص ثالث را بپردازند. در واقع این معافیت فقط شامل مالکانی می شود که تا پایان بهمن ماه بیمه خودرو خود را تمدید کنند.

از آنجایی که رانندگان برای خرید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه قابل توجهی بپردازند، در صورت عدم تمدید بیمه نامه شخص ثالث، علاوه بر حق بیمه، از 3000 تا 2 میلیون تومان جریمه نیز باید بپردازند. بنابراین اجرای طرح معافیت بیمه شخص ثالث بهترین فرصت برای حذف جرایم دیرکرد و پرداخت کمتر خواهد بود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances