بازماندگان کرونا معمولا یک سال پس از عفونت شدید جان خود را از دست می دهند.


یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که از عفونت‌های شدید COVID-19 جان سالم به در می‌برند، معمولاً بهای سنگینی می‌پردازند. بر اساس این مطالعه، احتمال مرگ بر اثر کرونا در افرادی که تست کرونا آنها منفی بوده، نسبت به افرادی که پس از 12 ماه می میرند، دو برابر بیشتر است. علاوه بر این، مشخص شد که این احتمال برای افراد زیر 65 سال حتی بیشتر است.

محققان می گویند برای تعیین نتایج قطعی به مطالعات بیشتری نیاز است. با این حال، این مطالعات تا کنون نشان داده است که علائم این بیماری حتی پس از پاکسازی کامل بدن نیز در افراد دیده می‌شود و افرادی که در بیمارستان بستری شده‌اند بیشتر به همین سرنوشت دچار می‌شوند.

محققان دانشگاه فلوریدا تابستان امسال مقاله‌ای منتشر کردند که نشان می‌داد افرادی که در بیمارستان بستری و نجات یافته‌اند، شش ماه پس از بهبودی احتمال بیشتری دارد که مجدداً بستری شوند. همچنین مشخص شد افرادی که شدیدتر به این بیماری مبتلا شده بودند، بیشتر به آن مبتلا می شدند.

در این مرکز بهداشتی درمانی حدود 14000 بیمار تحت نظر بودند که از این تعداد 178 بیمار مبتلا به بیماری شدید، 246 بیمار خفیف و مابقی تحت آزمایشات عروق کرونر قرار گرفتند و سایرین به دلایل دیگر بیمار شدند. عوامل دیگری مانند سن و جنسیت نیز در این مطالعه در نظر گرفته شد.

این مطالعه نشان داد افرادی که از بیماری شدید قرنیه جان سالم به در بردند، 2.5 برابر بیشتر در معرض خطر مرگ 12 ماه بعد بودند، زمانی که آزمایش کرونر آنها منفی بود. بیش از 52 درصد از مبتلایان به این بیماری در طی یک سال جان خود را از دست دادند. با این حال، هیچ خطری برای کسانی که شدت آنها خفیف یا متوسط ​​بود گزارش نشده است.

این نتایج نشان می دهد که خطر ابتلا به بیماری کووید-19 محدود به زمان شروع آن نیست و ممکن است بعداً افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

حدود 20 درصد از مرگ و میرها به دنبال این عفونت ها به دلیل مشکلاتی در سیستم تنفسی یا قلبی عروقی آنها است که ویروس کرونا به آنها آسیب می رساند. با این حال، تمام علائم عفونت شدید COVID-19 به دلیل واکنش بیش از حد سیستم ایمنی به ویروس بود.

اگرچه این مرگ و میرها به طور مستقیم با COVID-19 مرتبط نیست، این داده ها نشان می دهد که مشکلات بیولوژیکی و استرس فیزیکی ناشی از این بیماری تأثیر قابل توجهی بر این پیامدها داشته است. علاوه بر این، افراد بالای 65 سال بیشتر در معرض ابتلا به بیماری شدید بودند، اما در این مطالعه و با شرایط ذکر شده، میزان مرگ و میر در افراد زیر 65 سال بسیار بیشتر بود.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances